Lviv Turu

4 gün

Lviv, Ukrayna

Ulaşım: uçak

299 € Kişibaşı en düşük fiyat 4 gün

Müsaitliği kontrol et
FLASH PROMOSYON
 LVİV (3)
VİZESİZ
Atlas Global Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
 
 
1.Gün   İSTANBUL – LVIV  
Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Atlas Global kontuarı önünde bulunulması. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yolları’nın KK 7871 nolu uçuşu ile 10:15’te Lviv’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:15’te Lviv`e varışımıza istinaden alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panaromik olarak düzenlenecek olan şehir tanıtım turu için hareket ediyoruz. II. Dünya Savaşından hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, Latin-Gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ortaçağ akşam yemeği turumuza katılabilirler (45 Euro). Bölgeye özgü yemeklerin tadına bakma şasımızın olacağı turumuzun ardından otelimize transfer.
 
2.Gün LVIV
Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlencek olan Altın Nal Şatoları turuna katılabilirsiniz (45 Euro). Orjinal halleri günümüze kadar korunmuş biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev kalesi; 1634’ ten günümüze kadar gelen restore edilerek korunmuş ve turizme kazandılırmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden tutunda, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar bir çok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev Kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Podgoretski şatosu. Zolochev kalesinden bir yıl sonra 1635’de inşaası tamamlanan şato bir saray kadar görkemli olması ile adından bahsetirir. 3 Silahşörler filminin çekimlerine de ev sahipliği yapmış olan şatonun surları kendi dönemine ait bir çok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Ardından son ziyaret noktamız olan Olesko Şatosu’na geçiyoruz. 18. yüzyıllarından kalma, mimarisi ile ünlü anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış ender görülür güzellikte tarihi bir şato olan Olesko’nun ilk kuruluş amacı bölge savunması için olsada 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra Kraliyet ailelerinin rezidansı olarak hizmet vermiştir. Tur bitimi şehir merkezine transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Çikolata, kahve fabrikası ve eczacılık müzesi turumuza katılabilir (30 Euro). Çikolata ve kahve üretim aşamalarını öğrenip, tadına bakma imkanımızın olacağı gezimizin ardında, eczacılık müzesinde; ilaç sektörünün geçmişten bugüne tarihi gelişimi ve üretimi ile ilgili birçok bilgi öğreneceğiz. Turumuzun bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
 
3.Gün LVIV
Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlencek olan Osmanlı’nın izinde Karpatlar ve Hürrem Sultan turuna katılabilirsiniz (75 Euro). Osmanlı’nın bölgedeki geçmişini irdelemek üzere, ilk olarak Kanuni Sultan Süleyman’ın karısı Hürrem Sultan’ın doğum yeri olan, Lviv’in 60 km dışındaki Rohatyn Bölgesi’ni ziyaret edeceğiz. Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan ve rahipliğini Hürrem Sultan’ın babasının yaptığı 1598 yılında inşaa edilmiş Kutsal Kiliseyi ziyaret edip, şehir merkezinde konumlanmış olan Roxana (Hürrem Sultan) heykelini gördükden sonra, Ivano-Frankivsk Bölgesi’ne geçiyoruz. Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü Ukraynalı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen şehirde Potocki Kalesi, Tanrının yükselişini simgeleyen Katolik Kilisesi, Ermeni Kilisesi, Nezalezhnosti Caddesi, Belediye Binası göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Karpatların başkenti olarak bilinen bölgede yapacağımız güzel gezinin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
 
4.Gün LVIV – İSTANBUL
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Lviv Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Atlas Global Hava Yolları’nın KK 7870 sefer sayılı uçuşu ile 13:10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:25’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.
 
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ 
-Atlas Global Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Lviv (LWO) – İstanbul(IST) parkurunda ikram dahil uçak bileti 
-Havalimanı vergileri,
-Belirtilen vb. kategori otelde 3 gece konaklama,
-Alan/otel/alan transferleri, 
-Panoramik olarak gerçekleştirilecek Lviv şehir turu
-Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri 
-TURSAB Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ 
-Vize Ücreti ve servis bedeli  
-Seyahat sigortası 
-Yurtdışı çıkış harcı bedeli
-Kişisel harcamalar
-Kaptan bahşişleri 
 
 
ÖNEMLİ NOTLAR
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek 
sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 
 

Konaklama detayları

Lviv Hotel vb. - Lviv


Tur programının tamamını göster Detayları gizle

Paket detayları

filtreyi sıfırla
Takvim
Gidiş
Süre
Yolcular
Oda tipi
Mevcudiyet
Fiyat
06 Eki 2017 İstanbul
4 gün
2
Double
Online
598 €
Seç Rezervasyon  

Konaklama detayları

Lviv Hotel vb.

Ulaşım detayları

Ulaşım