Klasik Italya Turu - 19 Mayıs

5 gün

Floransa, Roma, Venedik

Ulaşım: Plane

449 € Kişibaşı en düşük fiyat 5 gün

Müsaitliği kontrol et
KLASİK İTALYA
“ROMA – (2) – FLORANSA(1) - VENEDİK (1)” 
BAHAR DÖNEMİ
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
(Roma gidiş, Venedik dönüş)
17 Mayıs 2017 Hareket
4 Gece 5 Gün
 
 
1.GÜN İSTANBUL - ROMA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1861 sayılı tarifeli seferi ile saat 07.45’de Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 09.30’da varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Akşam rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu (25€) veya Yemekli Gece Turu (55€) ’na katılma imkanı. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
2.GÜN ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei (80 €) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya'nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelinizde.
 
3.GÜN     ROMA - FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılma imkanı (35 Euro). UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır.  Siena’nın görülmesinin ardından. Floransa’ya varış. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
 
4.Gün FLORANSA - VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Bologna turuna katılma imkanı (25 Euro). Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Eski Borsa Binası,Avrupanın ilk üniversite binası,Quadrilatero(eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Venedik’e varışın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu (25 Euro). Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.
 
5.Gün VENEDİK - İSTANBUL    
Sabah kahvaltısının ardından ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılma imkanı (35€). Turumuzda Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Julietin evi görülecek yerler arasındadır. Uçak saatine bağlı olarak Venedik havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1872 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.15’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17.40’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
 
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
- Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST)- Roma(FCO)-  Venedik(VCE)- İstanbul(IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
- Havalimanı vergileri
- 3 ve 4* otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
- Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
- Tüm şehirler arası transferler 
- Panoramik  Roma , Floransa ve Venedik şehir turları 
- Şehir vergileri 
- Vaporetto ücreti 
- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
- Zorunlu Seyahat Sigortası
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
- Vize ücreti 
- Özel Seyahat sağlık sigortası 
- Yurt dışı çıkış harcı bedeli
- Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
- Opsiyonel turlar 
- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 
 
Notlar:
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Acentamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentamız  sorumlu değildir. 
Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentamız sorumlu tutulamaz. 
Acentamız, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 
Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
Acentamız, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz. 
Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
Acentamız konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTAMIZ dan tazminat hakkı yoktur. 
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Acentamız kesinlikle sorumlu değildir. 
Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 
 

Konaklama detayları

Floransa 3* & 4* Oteller - Floransa


Roma 3* & 4* Oteller - Roma


Venedik 3* & 4* Oteller - Venedik


Tur programının tamamını göster Detayları gizle

Paket detayları

filtreyi sıfırla
Takvim
Gidiş
Süre
Yolcular
Mevcudiyet
Fiyat
17 May 2017 İstanbul
5 gün
2
Online
898 €
Seç Rezervasyon  

Konaklama detayları

Roma 3* & 4* Oteller

Double

Floransa 3* & 4* Oteller

Double

Venedik 3* & 4* Oteller

Double

Ulaşım detayları

Ulaşım