Belgrad Turu

4 gün

Belgrad, Sırbistan

Ulaşım: uçak

429 € Kişibaşı en düşük fiyat 4 gün

Müsaitliği kontrol et
BELGRAD TURU 
Vize YOK !!
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE 
9-12 KASIM 2017
3 GECE / 4 GÜN 
 
 
1. Gün : İstanbul  – Belgrad // 09 KASIM  2017 Perşembe
Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 05:40'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 08:40'da Türk Hava Yollarına ait  TK 1081 sefer sayılı  uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 08:30'da Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panaromik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii,Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için  yerel restaurantta ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp müziği gecesi akşam yemeğine katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.
Sırp Gecesi Turu &  Yemekli : 45 €
 
2. Gün : Belgrad  // 10 KASIM 2017 Cuma
Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz için esktra Novi Sad – Sremski Karlovci turuna katılabilirler.  Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci.Bu güzel kasabada  1699’da 72gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ve yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı,saat kule, yukarı şehir, uzun kışla, Leopold kapısını göreceğiz. Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın  kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Tam Günlük Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlofça Turu :  60 € 
 
3. Gün : Belgrad // 11 KASIM 2017 Cumartesi
Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için extra Tito’nun mezarı & Zemun & tekne turu. Bu turumuzda ilk olarak 2.Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından Zemun'a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, görüyoruz. Sahilde kısa bir fotoğraf molasının ardından teknemize geçiyoruz. Tekne turunda Sava nehri ve Tuna nehrinin birleştiği noktadan başlayıp, tüm Belgrad’ı panoramik olarak görüyoruz. Yaklaşık bir saat süren tekne turunun ardından nehir kenarında kurulmuş yüzen restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Tito Mezarı & Zemun & Tekne turu ( Öğle yemekli )  :  60 €
 
4. Gün : Belgrad – İstanbul  //  12 KASIM 2017 Pazar
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yollarına ait TK 1084 sefer sayılı uçağı ile saat  20:15’de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’na saat 00:10’da varış ve turumuzun sonu.  Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…
 
 
Paket Fiyata Dahil  Hizmetler 
- Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanı – Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
- Havalimanı vergileri 
- Belgrad’da 4* otelde 3 gece konaklamalar,
- Sabah Kahvaltıları
- Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
- Panoramik Belgrad şehir turu
- Türkçe rehberlik hizmeti
 
 
Paket Fiyata Dahil  Olmayan  Hizmetler 
- Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
- Seyahat Sigortası
- Kişisel harcamalar
- Ekstra turlar 
 
 

Konaklama detayları

Radisson Blu Old Mill Hotel vb. - Belgrad


Tur programının tamamını göster Detayları gizle

Paket detayları

filtreyi sıfırla
Takvim
Gidiş
Süre
Yolcular
Oda tipi
Mevcudiyet
Fiyat
09 Kas 2017 İstanbul
4 gün
2
Double
Online
858 €
Seç Rezervasyon  

Konaklama detayları

Radisson Blu Old Mill Hotel vb.

Ulaşım detayları

Ulaşım