Balkanlarda 5 Şehir Turu

4 gün

Ohrid, Üsküp

Ulaşım: Plane

299 € Kişibaşı en düşük fiyat 4 gün

Müsaitliği kontrol et
VİZESİZ BALKANLAR 5 ŞEHİR!
3 GECE - 4 GÜN
OHRİD (2), ÜSKÜP (1), MANASTIR, TETOVA, PRISTINE 
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE | VİZE YOK! | 3 ÜLKE 9 ŞEHİR!
 
 
1.GÜN PERŞEMBE | İSTANBUL  - ÜSKÜP - OHRİD
Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma ve belirtilen saatte bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus havayollarının PC 711 sayılı tarifeli seferi ile 16.45’te Üsküp uçuşu. Varışımızı takiben pasaport işlemlerinin ardından Ohri’de hareket. Geceleme otelinizde. 
 
2.GÜN CUMA | OHRİD - (ST. NAUM - RESNE - MANASTIR)
Sabah kahvaltısının ardından Ohrid panoramik şehir tanıtım turu düzenlenecektir. Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleimon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve Roma döneminden kalma antik tiyatro görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafında ekstra olarak düzenlenecek olan St. Naum - Manastır Turuna katılabilirler. (30 Euro) Bu turumuz da öncelikle St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi‘ni ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde otelinize transfer. Yine arzu eden misafirlerimiz akşam düzenlenecek Makedon Gecesi Turuna katılabilirler. (30 Euro) Geceleme otelinizde. 
 
3.GÜN CUMARTESİ | OHRİD - TETOVA - ÜSKÜP
Sabah kahvaltısının ardından başkent Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ziyaret edeceğimiz Tetova(Kalkandelen)‘da Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Teknesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelen turumuzun ardından Üsküp‘e hareket. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Üsküp şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
4.GÜN PAZAR | ÜSKÜP - PRİŞTİNA - İSTANBUL 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği ekstra Priştina Turuna katılabilirler. (25 Euro) Rehberimizin bildireceği saatte buluşma ve Üsküp Havalimanı’na transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 712 sayılı tarifeli seferi 16.55’de İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.
 
 
FİYATLARA DÂHİL OLAN HİZMETLER
- Pegasus Havayolları ile gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak biletleri,
- Havalimanı vergileri,
- Şehir ve otel vergileri,
- 3*/ 4* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
- Programda dâhil olduğu belirtilen şehirlerarası transferler,
- Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar,
- Türkçe Rehberlik hizmetleri
 
 
FİYATLARA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Kişisel ve ekstra harcamalar
- Öğle ve akşam yemekleri
- Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
- Yurt dışı çıkış pulu 
- Zorunlu Seyahat Sigortası 
- Şoför Bahşişleri
- Müze ve Ören Yeri Girişleri
 
 

Konaklama detayları

Ohrid 3 & 4* Oteller - Ohrid


Üsküp 3* ve 4* Oteller - Üsküp


Tur programının tamamını göster Detayları gizle

Paket detayları

filtreyi sıfırla
Takvim
Gidiş
Süre
Yolcular
Mevcudiyet
Fiyat
30 Mar 2017 İstanbul
4 gün
2
Online
598 €
Seç Rezervasyon  

Konaklama detayları

Ohrid 3 & 4* Oteller

Double

Üsküp 3* ve 4* Oteller

Double

Ulaşım detayları

Ulaşım