Venedik

16:56:28

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
11º
Hafif yağmur
8º / 14º
 • Pt
  9º/14º
 • Sa
  9º/13º
 • Ça
  11º/14º
 • Pe
  10º/15º

Venedik’te alışveriş yapmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken çarşı ve alışveriş mekanları, pazarlar, ünlü mağazalar ve Venedik’te alışverişe dair pek çok ayrıntı sayfamızda... 

Rialto Pazarı

Bu pazar bin yıllık! Gittikleri yerlerin öncelikle yerel ürünlerini görmek isteyenlerdenseniz burası sizin yeriniz. Peynir çeşitlerinden hamur işine, deriden yün kazaklara kadar her şey burada. Rialto Pazarı, Rialto Köprüsü’nün San Polo tarafında.

Adres: San Marco Meydanı, Venedik

Emilio Ceccato

Venedik gondol tişörtü almak için bu mağazayı ziyaret etmeniz gerekiyor. Güleryüz ve ilgiyle karşılanacağınızdan emin olun.

Adres: Sottoportico di Rialto San Polo 16/17, Venedik

Mondo Novo

Venedik karnavalı için üretilen maskeleri bulabileceğiniz bir mağaza. Film sahnelerinde de kullanılan Venedik maskesi için önemli bir adres denebilir.

Adres: Rio Terra Canal, Venedik

Venetia Studium

Venetia Studium aksesuar üzerine adeta uzmanlaşmış bir mağaza. Aksesuarların tümü birbirinden çekici. Bu kadar çeşit arasında kararsız kalmanız olası. Zamanı ona göre ayarlayın.

Adres: San Marco, 2425, Venedik

Artigianato d'Arte di Vianello Mauro

Cam işçiliğinin en güzel örneklerini bulabileceğiniz Artigianato d'Arte di Vianello Mauro Venedik tatili dönüşünde güzel bir hediye almak isteyenler için iyi bir alternatif. Dükkan saat 10.30 ve 18.00 saatleri arasında açık.

Adres: Calle dei Morti 2251 (Santa Croce), 30135 Venedik, İtalya

Ca' Macana

Venedik'in ünlü el yapımı işlerini satan Ca'Macana özellikle gezginlerin tercih ettiği alışveriş noktalarından birisi. El yapımı maskeleri kendiniz ve sevdikleriniz için alabilirsiniz.

Adres: Ca' Macana Dorsoduro 3172 - 30123 Venedik İtalya

Boudoir Galleria Ottica

Boudoir Galleria Ottica Venedik'te sergi ile el işi ürünler satan bir dükkan arasında gidip gelen bir alışveriş noktası. Çok sayıda seçkin ve nadide eserin bulunduğu bu dükkandan oldukça şık ve anlamlı hediyeler ve aksesuarlar alabilirsiniz.

Adres: Dorsoduro, 3771  30123 Venezia, İtalya

Pasticceria Tonolo

Eğer Venedik dönüşünde bu şehrin büyüleyici tatlılarından uzak kalmak istemiyorsanız Pasticceria Tonolo doğru adres. Bu fırında satılan ürünler her yıl Venedik'e gelen on binlerce turistin tercihi.

Adres: Calle de San Pantalon, 30123 Venezia, İtalya

Gioielleria Jovon

Tarihle yüklü Venedik şehrine gelmişken buradaki antikacı dükkanlarını gezmemek olmaz. Gioielleria Jovon eşsiz takı aksesuarları ve kıymetli antika ürünleriyle sizleri bekliyor.

Adres: San Marco 5325, 30124, Venezia, İtalya

Alice in Wonderland Fine Arts Gallery

El sanatları galerisi olarak hizmet veren Alice in Wonderland Fine Arts Gallery çok sayıda el işçiliği ürünü ve hoş desenli kumaşların satıldığı bir mekan. Venedik'in en kapsamlı cam işçiliği eserlerini de Alice in Wonderland Fine Arts Gallery'de bulabilirsiniz.

Adres: Castello 1639 Via Garibaldi, 30122 Venice, İtalya

Magie di Carnevale

Eğer Venedik'e karnaval döneminde geldiyseniz mutlaka Magie de Carnevale'ye uğramalısınız. Magie de Carnevale birbirinden farklı ve ilginç karnaval ürünleriyle dolu son derece neşeli bir alışveriş yeri. Kostümlerden, maskelere kadar çok sayıda karnaval eşyasını ve süsünü Magie de Carnevale'de bulabilirsiniz. Eğer Venedik geziniz karnaval dönemiyle rastlaşmıyorsa dahi bu şık dükkandan mutlaka geri dönüşte yanınızda taşımak üzere birkaç eşya almalısınız. Hayatınız boyunca size Venedik tatilinizi hatırlayacak birbirinden şık eşyalar için Magie de Carnevale mutlaka uğramanız gereken noktalar arasında.

Adres: Salizada San Provolo, Castello, 4518  30122 Venezia, İtalya

Cavalier

Venedik'te el işçiliğe dair neredeyse her şeyin yer aldığı Cavalier özellikle Venedik gezisi sonrası evine bu yolculuğundan şık bir anı ile dönmek isteyenler için ideal bir alışveriş noktası. Cavalier'de aydınlatma sistemlerinden, melek biblo figürlerine; çerçevelerden, ahşap maskelere kadar pek çok ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Bir aile dükkanı olan Cavalier kuşaklar boyu burayı işletmiş olan Cavalier ailesine ait. Pek çok şık el eseri ürün için Venedik'te mutlaka Cavalier'i ziyaret etmelisiniz.

Adres: Campo Santo Stefano  30124 Venezia, İtalya

Ca'del Sol

Venedik'e gelmişken maske almamak olmaz. Venedik'te alışveriş yaparken mutlaka almanız gereken ürünler arasında bulunan maskeler özellikle karnaval dönemi için Venedik'le özdeşleşmiş bir eşyadır. Ca' del Sol tüm Venedik genelinde en kaliteli ve özgün maskeleri satan bir dükkan. Özellikle turistik ziyaretler sonrası alışveriş için tercih edilmesi gereken Ca' del Sol mutlaka uğramanız gereken alışveriş noktaları arasında.

Adres: Castello 4964, 30122 Venezia, İtalya