Van

10:27:00

GMT +03:00

Bugün
14º
Az bulutlu
10º / 19º
 • Ça
  12º/21º
 • Pe
  14º/22º
 • Cu
  16º/24º
 • Ct
  16º/23º

Kente Ulaşım

Van, bölgesindeki diğer kentlere göre ulaşımı kolay bir şehir. Bunun en büyük sebebi ise kente havayoluyla direkt ulaşabilmenin mümkün olması.

 

Kent içi Ulaşım

Van’da şehir içi ulaşım minibüs, belediye otobüsü ve özel halk otobüsleri ile sağlanıyor. 

Kente Ulaşım

Kendi aracınızla
Eğer Van’a kış aylarında arabanız ile gitmeyi planlıyorsanız aracınızın donanımını tamamlamanızı, kar lastiği ve kar zinciri olmadan yola çıkmamanızı öneririz. Özellikle Van ile Bahçesaray ilçesiyle olan ulaşımı sağlayan karayolu, kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle uzun süre kapalı kalabiliyor.

Van’a ulaşım karayolu, havayolu, demiryolu ile sağlanıyor. Van Gölü'nde Van ile Tatvan arası çalışan denizyolu ulaşımı var.

Otobüsle 
Pek çok büyük şehirden Van’a düzenli otobüs seferi yapılıyor. Otobüs terminali kente 4 km. uzaklıkta. Kent merkezinden terminale ulaşım ise minibüslerle sağlanıyor.

Trenle
Van ile Tatvan istasyonu arasındaki demiryolu bağlantısı Van Gölü üzerinden feribotla yük,  araç ve yolcu taşıyan ve 4 saat süren seferlerle sağlanıyor.

Kent merkezinden 5 km. mesafede olan tren istasyonuna yine minibüs ile gidebilirsiniz.

İstasyon Tel: (0432) 213 13 80

Uçakla
Van’ın Ferit Melen Hava Alanı'na THY, AtlasJet, Pegasus havayolları Ankara ve İstanbul’dan düzenli sefer ve diğer illere aktarmalı olarak seferler yapılıyor.

Van Havaalanı Tel: (0432) 217 16 54