Valencia

17:12:14

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
12º
Az bulutlu
8º / 16º
 • Pt
  11º/18º
 • Sa
  13º/17º
 • Ça
  13º/17º
 • Pe
  13º/16º
Yılın neredeyse 300 günü güneşli olan kentte; renkli bir tatil ve eğlence dolu dakikalar sizi bekliyor. Şehri sıcak bir iklim eşliğinde keşfederken palmiyelerle süslü sahil bölgesine, tarihi yapılarına ve birbirinden ilginç müzelerine hayran kalabilirsiniz. Şehre adım atmadan önce fikir sahibi olmak isterseniz Valencia’da gezilecek yerler ile ilgili önerilerimize göz atabilirsiniz.

Eski Şehir: Valencia’da gezilecek noktaların başında gelen bu bölgede, heybetli yapılar, karakteristik mimariye sahip binalar, tarihi dokuyu koruyan sokaklar sizi bekliyor.

Valencia Katedrali: Eski şehrin merkezinde yer alan bu gotik katedral, tarihi özellikleriyle mutlaka görülmeli.

La Plaza de la Reina ve La Plaza de la Virgen Meydanları: Şehrin en önemli simgeleri arasında yer alan bu meydanlarda gün boyunca kalabalıklar arasında dolaşabilirsiniz.

Llotja de la Seda: UNESCO kültür mirasları listesinde bulunan market, Orta Çağ Avrupa mimarisinin en güzel örneklerini sunuyor.

Ciudad de las Artes y las Ciencias: 5 farklı binanın birleşmesiyle oluşmuş olan yapı, sunduğu aktivitelerin yanı sıra ilginç mimarisiyle de dikkat çekiyor. Komplekste tiyatro gösterilerinden partilere, sinema seanslarından açık hava etkinliklerine kadar birçok aktivite ile karşılalabilirsiniz.

Turia Bahçeleri: Nehrin etrafında konumlanan bahçelerde havuzlardan bisiklet yollarına kadar birçok alan yer alıyor.

Valencia Hayvanat Bahçesi: Turia Nehri’nin etrafında kurulmuş olan bahçede farklı ve sevimli canlı çeşitlerini görebilirsiniz.