Ulan Batur

23:06:50

GMT +09:00

Bugün
-4º
Kar yağışlı
-8º / 1º
 • Cu
  -7º/2º
 • Ct
  -2º/13º
 • Pa
  4º/14º
 • Pt
  1º/14º
Dokuz farklı ilçeye ayrılmış şehirde; müzeler, anıtlar, tapınaklar ve eşsiz yapılar arasında geçecek olan tatiliniz süresince renkli anlara hazır olmalısınız. Doğa ve tarihle iç içe geçecek bu tatiliniz öncesinde Ulan Bator’da gezilecek yerler hakkında fikir edinmek isterseniz sizi buraya alalım:


Suhbatur Meydanı: Ulan Bator’da gezilecek noktalar arasında ilk sırada bu meydan geliyor. Meydan hem şehrin hem de ülkenin önemli simgelerinden biri olarak biliniyor.

Meclis Binası: Cengiz Han heykelinin yer aldığı bu meclis binası, şehrin bir diğer önemli yapısı olarak dikkat çekiyor.

Milli Tarih Müzesi: Oldukça düzenli ve iyi korunmuş bir koleksiyonu bulunan müze, Türklerin Moğolistan tarihindeki önemini görebileceğiniz bir nokta. Müzede ayrıca bir Türk köşesi de yer alıyor.

Choijin Lama Tapınağı: Farklı geleneksel detaylarla süslü tapınak, ülke kültürüne ait ipuçları da veriyor.

Moğoliston Dinazor Müzesi: Moğolistan’da yaşayan Tarbosaurus Bataar adlı dinozor ile birkaç farklı türün fosillerini bulabileceğiniz müze, oldukça ilginç.

Bogd Kahn Müzesi: 1893-1903 yılları arasında yapılan saray müze, adını aldığı Moğol devlet adamından almış.


Sükhbaatar Meydanı: Şehrin geçmişinde önemli bir isim olan Sükhbaatar’ın heykelinin bulunduğu bu meydan, şehrin en büyük açık alanlarından biri.

Zanabazar Güzel Sanatlar Müzesi: Chingeltrei bölgesinde Barilgachdin Meydanı’nda yer alan müzede Taş Devri’ne ait birçok eser görebilirsiniz.