Trondheim

19:33:09

GMT +02:00

1 kr (NOK)
=
0.65 TL (TRY)
Bugün
Kapalı
-0º / 6º
 • Cu
  1º/8º
 • Ct
  2º/8º
 • Pa
  3º/11º
 • Pt
  5º/10º

Dünyanın en güzel manzaralarına tanık olabileceğiniz şehirde yaz aylarında başka kış aylarında başka harikalara tanık olabilirsiniz. Kış aylarında beyaz örtüyle kaplanan şehir, yazın içinden geçen kanallara yansıyan karakteristik evlerinin siluetleriyle görülmeye değer. Siz de bu şehri bir an önce keşfetmek isterseniz Trondheim’de gezilecek yerler önerilerimize göz atabilirsiniz.

Nidaros Katedrali: Trondheim’de gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alan katedral, mimari özellikleriyle dikkat çekiyor.

Old Town Bridge: Şehrin önemli simgelerinden biri olan köprünün üzerinden

şehrin manzarasını seyredebilirsiniz.

Trøndelag Folkemuseum: Sverresborg’ta yer alan açık hava müzesinde eski evleri ve yaşam şekillerini görebilirsiniz.

Rustkammeret: Nidoras Katedrali’nin yanında yer alan askeri müze, şehrin geçmişine ışık tutuyor.

Trondheim Bilim Müzesi: Bilim başlığı altında çeşitli eserler görebileceğiniz müzede, eğlenceli ve bilgi dolu zaman geçirebilirsiniz.


Müzik Enstrümanları Müzesi: Yüzlerce çeşit bitkiyi inceleyebileceğiniz botanik bahçesini de içine almış olan müze görülmeye değer.

TV Kulesi: Çoğu Avrupa kentinde olduğu gibi Trondheim'de de bir kule yer alıyor. Şehrin panoramik görüntüsünü izleyebileceğiniz ve 360 derece dönen restoranı olan kulede keyifli bir akşam yemeği yiyebilir, şehrin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

Nidarosdomen: Kuzey Avrupa’nın en büyük kilisesi olan yapı, şehrin en önemli dini binalarından biri.

Stiftsgården: Kralın evi olarak da adlandırılan yağı oldukça büyük bir alan üzerinde konumlanıyor.