Toulouse

09:59:19

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
11º
Hafif yağmur
7º / 14º
 • Ça
  9º/17º
 • Pe
  6º/19º
 • Cu
  9º/24º
 • Ct
  11º/17º
Fransa’nın İspanyol ruhu taşıyan bu şirin kenti, hem estetik hem de detaylarla sülü yapıları ve huzur verici mekanlarıyla tatil için oldukça doğru bir seçim. Toulouse’ta gezilecek yerler hakkında fikir sahibi olmak için küçük önerilerimize göz atabilir, küçük ipuçlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Belediye Sarayı: Toulouse’ta gezilecek noktalar arasında ilk sırada yer alan saray, şehrin simgelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Musée Abattoirs: Sayısız sanatsal eseri görebileceğiniz çağdaş sanat müzesi, sizi büyüleyecek. Müzede dönemsel olarak farklı sergiler düzenleniyor.

Capitole Meydanı: 12. yüzyıldan kalma Neoklasik özellikler taşıyan meydam şehrin en önemli gezi duraklarından biri. Meydan ve çevresinde l'Hôtel de Ville, Donjon du Capitole ve Capitole Tiyatrosu'nu görebilirsiniz.

Dominiken Kilisesi: Heybetli görüntüsüyle dikkat çeken kilise, ülke tarihine ışık tutan deyalar içeriyor.

Wilson Meydanı ve Havuzu: Şehrin en kalabalık bölgelerinden biri olan meydanda havuz kenarında soluklanabilir, estetik görüntünün tadını çıkarabilirsiniz.

Saint-Raymond Müzesi: Roma heykel koleksiyonunu görmek için ideal bir durak olan müze, pazartesi günleri kapalı oluyor.

Garonne Nehri: Şehrin içerisinden geçen nehrin izlediği yol boyunca yer alan kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

Roma Anıtı Amfi Tiyatro: Tarihi M.S. 1. yüzyıla uzanan arkeolojik değer taşıyan bölge görülmeye değer.

Parklar: Şehrin merkezinde ve çevresinde yer alan Jardin des Plantes, Jardin de Japonais, Jardin Raymond VI parkları görülebilir.