Toronto

12:16:41

GMT -04:00

1 $ (CAD)
=
4.57 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
5º / 8º
 • Cu
  4º/7º
 • Ct
  5º/8º
 • Pa
  5º/10º
 • Pt
  5º/11º

Kuzey Amerika'nın temel demiryolu noktalarından olan Toronto tren istasyonu şehire gelmek ya da başka şehirlere geçmek isteyenler için en önemli merkezlerden bir tanesidir. Kanada Toronto tren istasyonu aracılığıyla keşfedilebilir ya da çevre eyaletlere geçilebilir. Eğer Toronto ve çevredeki diğer şehirlerin gezilmesi planlanıyorsa Toronto gezisinin ilk adımında alınacaklar arasında, Kanada haritası Toronto üzerinden hareket eden tren yolları haritası olmalıdır. Bu sayede Kanada içerisinde Toronto üzerinden rahat ve hızlı bir seyahat imkanı sağlanmış olur. Kanada demiryolu ulaşımı son derece gelişmiş bir ülkedir bu nedenle Toronto'dan hareketle pek çok şehir gezilebilir.

Toronto’da 3 adet havalimanı bulunmakta. Pearson Uluslararası Havalimanı, Toronto City Centre Havalimanı ve Buttonville Havaalanı Toronto’ya ulaşım için kullanılmakta. Uluslararası uçuşlarda yoğun olarak Pearson Uluslararası Havalimanı kullanılmakta. Bu havalimanı şehir merkezine yaklaşık 27 kilometre mesafede bulunuyor. Şehre ilk gelişinizde havaalanından şehre ulaşmak için taksi kullanmanızı öneririz. Yaklaşık olarak 45 dakikalık bir yolculukla şehir merkezine ulaşabilirsiniz ve yaklaşık 55 dolar civarında ücret ödersiniz. Havaalanından kalkan Airport Shuttle servisi ile de şehir merkezine ulaşma imkanınız bulunmakta. Binmeden önce duraklarına bakmanız kaybolmamanız için önemli. Havaalanından kalkan 192 numaralı otobüs ile Kipling metro durağına gidebilir ve sonrasında metro ile istediğiniz yere gidebilirsiniz. Bindiğiniz otobüs metro istasyonu durağının içine giriyorsa aktarma ücreti ödemiyorsunuz. Ayrıca otobüse binmeden önce bozuk paranız olduğundan emin olun. 

Toronto haritası turizm ofislerinden kolaylıkla temin edilebilir. Toronto son derece gelişmiş bir turizm şehri olması bakımından bu alanda gezginlere ve turistlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Toronto rehberi ile birlikte haritanızı da aldıktan sonra şehirde gezilmesi gereken önemli noktaları, keşfedilmesi gereken mekanları, lezzetli yemekleriyle ünlü restoranları ve şehir içerisinde dikkat edilmesi gereken kuralları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Toronto ulaşım açısından da oldukça ileri seviyede gelişmiş bir şehirdir. Toronto içerisinde otobüslerden, banliyö trenlerinden ve diğer gelişmiş ulaşım araçlarından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Ayrıca Toronto araç kiralama hizmeti veren pek çok firmaya da ev sahipliği yapmaktadır. Toronto seyahati yapan ziyaretçiler rahatlıkla şehir içerisinde ulaşımı sağlayabilir ve kolaylıkla şehrin tamamını kısa sürede gezebilirler. Toronto otobüs terminali rehberler ve yönlendirmeler ile kolaylıkla bulunabilecek bir merkezdedir. Buradan çevre şehirlere ve şehir içi ulaşım imkanlarına hızlıca bakabilir ve Toronto gezi planlarınızı yapabilirsiniz.

Toronto Türkiye arasında uçak seferleri şu havayolları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir:

 • Delta

 • Türk Havayolları

 • Lufthansa

 • Air Canada

 • Austrian Airlines

 • Finnair

 • Condor

 • Swiss

Toronto uçak biletinizi kolaylıkla Bavul.com'dan size özel fırsatlarla alabilir ve yolculuk için en önemli adımı gerçekleştirebilirsiniz. Toronto uçak biletinizi aldıktan sonra tek yapmanız gereken bu muhteşem şehrin tadını çıkartmak için seyahat hazırlıklarınızı yapmak. Toronto şehri büyüleyici kozmopolit yapısı ve geniş eğlence imkanlarıyla dünyanın her yanından ziyaretçilerini bekliyor. Siz de Bavul.com'da seyahat için gerekli rezervasyon işlemlerinizi yapabilir ve avantajlı bir Toronto seyahati ile unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.