Toronto

16:24:15

GMT -04:00

1 $ (CAD)
=
4.57 TL (TRY)
Bugün
Rain and snow
2º / 7º
 • Ça
  -1º/4º
 • Pe
  1º/6º
 • Cu
  4º/14º
 • Ct
  7º/11º

Türkiye vatandaşlarının umuma mahsus, diplomatik, hizmet ve hususi tüm pasaport hamilleri vizeye tabiidir. Bu nedenle Kanada Toronto seyahati öncesinde vize alınması gerekmektedir.

Vize alınacak pasaportun Kanada vizesi için en az altı ay boyunca geçerlilik süresi olması gerekiyor.

Kanada vize formu İngilizce ve Türkçe olarak tamamen doldurulması ve pasaportun gerçek sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.

Kanada vizesi işlemlerinde biyometrik vesikalık gerekmektedir.

Kanada Büyükelçiliğinden vize alacak vatandaşlarımızın Kanada Büyükelçiliğinin saat 09:30 ile saat 12:00 arasında vize başvurusu için açık olduğunu unutmaması gerekir.

Vize başvuruları ortalama olarak 12 ile 15 gün içerisinde sonuçlanır. Bu nedenle vize başvurusu tarihinin dikkatli hesaplanması gerekmektedir.

Kanada vizesi için gereken vize şartları ağır olmamakla birlikte Kanada vizesi online başvuru sistemi ile de alınabilecek bir vizedir.

Toronto hava durumu hakkında seyahatiniz süresince bilgi almak istiyorsanız Bavul.com şehir rehberleri giriş sayfalarındaki hava durumu bilgi ekranlarını kullanabilirsiniz. Toronto mevsim normallerinde seyreden bir hava durumuna sahiptir ancak özellikle sonbahar ve kış aylarında zaman zaman fırtınalar olabilmektedir. Bu nedenle Toronto'da yaşam süren tanıdıklarınızla irtibata geçmek isteyebilir ya da Toronto hava durumu hakkında genel bir bilgi almak için bu alanda hizmet veren internet sitelerini kullanabilirsiniz.

Toronto saat farkı Türkiye ile yedi saattir. Türkiye Toronto'dan yedi saat ileridedir. Bu nedenle seyahat süresince Toronto'da saat kaç sorusunu sormak yerine saatinizi seyahat öncesinde ayarlamak isteyebilirsiniz.

Toronto dil okulları ile ünlü bir şehirdir. İngilizce eğitimi almak ya da İngilizcesini ilerletmek isteyen herkes Toronto dil okulları aracılığıyla İngilizce eğitimini yerinde alabilir.

Kanada Konsolosluğu

Adres: 209 Büyükdere Caddesi Tekfen Tower– Kat 16 Levent 4, İstanbul 34394 Türkiye

Telefon: 90-212-385-9700

Türkiye Kanada Toronto Başkonsolosluğu

Adres: 10 Lower Spadina, Suite 300, Toronto, ON M5V 2Z2 Canada

Telefon: +1-647-777-4106

Toronto'da acil bir durumla karşılaşırsanız ambulans hizmetleri, polis telefon numarası ve diğer acil durum telefon numaraları aynıdır. 911'i arayarak hızlıca istenmeyen acil bir durum konusunda otoritelerden destek alabilirsiniz.