Toronto

16:32:42

GMT -04:00

1 $ (CAD)
=
4.57 TL (TRY)
Bugün
Rain and snow
2º / 7º
 • Ça
  -1º/4º
 • Pe
  1º/6º
 • Cu
  4º/14º
 • Ct
  7º/11º

Niagara Şelalelerini İzlemek

Toronto gezilecek yerler listesinde ilk sırada Niagara Şelaleleri yer almaktadır. Şehre sadece 90 dakikalık bir araba yolculuğu kadar uzakta yer alan bu şelaleler; bir Kanada gezi rehberi için vazgeçilmez noktalar arasında yer alır. Toronto fotoğrafları içerisinde eğer bu şelalelere yaptığınız gezinin fotoğrafı yoksa çok şey kaçırmış olursunuz.

Mimariye Vakit Ayırın

Toronto Daniel Libeskind, Frank Gehry gibi dünyaca ünlü mimarların sevdiği şehirler arasındadır. Ontario Müzesi ve Ontario Sanat Galerisi gibi mimarisi ile mest eden binaların yer aldığı şehir Toronto'yu muhakkak mimari açıdan da keşfetmelisiniz.

Dünya'nın Mutfağını Tadın

Toronto Kanada ve tüm dünyanın en kozmopolit şehirleri arasında gösterilmektedir. Başta Toronto Üniversitesi olmak üzere pek çok farklı nedenlerle Toronto'ya gelen Kanada dışında doğmuş insanların Toronto nüfusuna oranı %49'dur! Neredeyse yarısı başka bir ülkeden gelmiş bu insanların beraberlerinde getirdikleri yemek kültürleri Toronto mutfağını zenginleştiren en temel öğelerdir. Toronto gezilecek yerler listesinin yanında kendinize bir Toronto yenilecek yemekler listesi hazırlamanızda fayda var.

Broadway'e Toronto'dan Bakın

Toronto'nun bir diğer adı da "North Broadway"dir. Şehir bir bütün olarak tiyatro tutkunudur ve bu nedenle çok sayıda yetenekli tiyatro ekibi Toronto'da faaliyet göstermektedir. Toronto Ontario genelinde son derece başarılı oyunların sergilendiği bir şehirdir. Eğer Kanada gece hayatı planlarınızı yaparken farklı denemelere açıksanız buradaki kabare şovlarını izlemeyi unutmamalısınız.

Toronto Üniversitesi'ni Ziyaret Edin

Toronto Üniversitesi ya da Kanada'daki adıyla University of Toronto, Kanada'nın en prestijli üniversiteleri arasında yer almaktadır. Kampüsü  göz alıcı bir güzellikle olan Toronto Üniversitesi sadece okumak için değil gezmek için de harika bir yerdir. Burada düzenlenen etkinliklere misafir olarak katılabilir ve Toronto gezi maceranızda çok ilginç bir tecrübeye imza atabilirsiniz.