Tokyo

06:59:57

GMT +09:00

1 ¥ (JPY)
=
0.05 TL (TRY)
Bugün
20º
Orta şiddetli yağmur
17º / 24º
 • Cu
  14º/20º
 • Ct
  15º/21º
 • Pa
  18º/25º
 • Pt
  18º/23º

Tokyo’da dünya mutfağı, Japon mutfağının en seçkin örnekleri, Tokyo Shabu Shabu ve Tokyo yeme-içme kültürüne dair her türlü bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Tokyo Shabu Shabu

Shabu Shabu, Tokyo’nun özel tatlarından biri. Dünyanın en pahalı eti denebilir. Müzik dinletilerek beslenen özel sığırların özel etleri! Tokyo Shabu Shabu ise bu eti yiyebileceğiniz en uygun yer.

Adres:1330 South Fullerton Road, #108, Rowland Heights, CA 91748

Jomon Roppongi

Gezmekten yoruldunuz ve yorgunluk atmak istiyorsunuz. Jomon Roppongi sizi özel ve unutulmaz tatlarıyla dinlendirecek bir mekan. Izgara çeşitleri şahane. Akşam uğramak daha iyi olabilir.

Adres:5-9-17 Roppongi, Minato, Tokyo Prefecture 106-0032, Japonya  

Tokyo Yakitori tei Ginza

Japonya’nın hatta Asya’nın favori geleneksel yemeklerinden biri olan yakitori, tavuktan yapılıyor. Ancak özel soslar ve yöntemlerle benzersiz bir tada kavuşuyor. Yanında sake de içebilirsiniz.

Adres:7-3-13 Ginza | Ginza Forth Kanai Building 1F, Chuo, Tokyo Prefecture 104-0061, Japonya

Kaitenzushi Kitaraku

Artık dünyanın her yerine yayılan suşinin hakikisi burada yenebilir! Pahalı bir yiyecek olan suşiyi uygun fiyatlarla satan restoranlara “Kaiten Zushi” deniyor. Kaitenzushi Kitaraku bu tarz mekanların en meşhuru.

Adres:1-10-9 Oji, Kita, Tokyo Prefecture, Japonya

Tokyo Shiba Tofuya Ukai

Geniş bir bahçe içinde kurulu bu restoran, sakura ağaçlarının çiçek açtığı mevsimde yalnızca manzarasıyla bile ziyaretçi çekebiliyor. Geleneksel kıyafetleriyle çalışan garson ve şeflerin hizmet verdiği restoranın spesiyalitesi ise tofu ile yapılan yemekler.

Adres: 4-4-13 Shiba-Koen, Minato-ku, Tokyo

Beer Hall Lion Ginza 5Chome

Japonların Oktoberfest yorumu olarak tanımlanabilecek Beer Hall, mimarisinden dekoruna, çalışanların kıyafetlerinden müziğe kadar eksiksiz bir Bavyera birahanesi tecrübesi yaşatıyor. Yalnızca dekor ve biralar değil, menünün geri kalanı da Alman esintili.

Adres: 5-8-1 Ginza, Chuo, Tokyo

Kanda Yabu Soba

Ülkede geleneksel bir sanat olarak görülen erişteye adanmış bir müze görünümündeki Kanda Yabu Soba, küçük bir bahçe içindeki konumu ve yerel dekorasyonuyla otantik bir atmosferde konuklarını ağırlıyor. Restoranın kendi geçmişinin de yüz yılın üzerinde olması, bu restoranı geleneğin bir parçası yapıyor.

Adres: 2-10 Kanda Awaji-cho, Chiyoda, Tokyo

Hard Rock Cafe Tokyo Roppongi

Dünyanın dört bir yanındaki Hard Rock Cafe’lerden kalan izlenim ve beklentiler, Roppongi’deki Hard Rock Cafe için de geçerli. Jimi Hendrix, The Beatles, Freddie Mercury, Elton John ve Madonna gibi şöhretlerin anıları ve eşyalarıyla süslü Hard Rock Cafe ile Tokyo’da bir klasik Amerikan restoranı tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Adres: 5-4-20 Roppongi, Minato, Tokyo

Toraya

Japonya’nın en eski şekerleme üreticilerinden olan Toraya, 16. yüzyılda imparator ailesinin tatlı ihtiyaçlarını karşılıyordu. Geleneksel şekerlemelerin yanı sıra mevsim meyveleriyle hazırlanan kekler ve pelteler şehrin çok sayıdaki Toraya şubelerinden birinde bulunabilir.

Adres: 1-9-1 Marunouchi, Chiyoda-ku, TOKYO

Napure

Tokyo’da İtalyan mutfağı denemek isterseniz, Napure mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir adres. Farklı ülkelerin mutfakları ve kültürlerine hakim olma konusunda çok başarılı olan Japon şeflerin kendilerini bir kez daha kanıtladığı Napure, Napoli mutfağından örnekler ve pizzalarının yanı sıra zengin İtalyan şarapları listesiyle de tanınıyor.

Adres: 5-6-24 Minamiaoyama, Minato, Tokyo

Daiwa Sushi

Tsukiji balık pazarının en ünlü iki suşi restoranından biri olan Daiwa’nın, kısıtlı tesisi ve dünya çapındaki şöhreti nedeniyle kapısında günün her saati kuyruk oluyor. Ancak Daiwa’yı ziyaret eden suşi severler bu şöhretin haklı olduğu konusunda hemfikir.

Adres: 5-2-1 Tsukiji, Chuo, Tokyo

Tokyo Sake Pub’ları

Tokyo seyahatinizde en iyi sake’yi nerede içerim diye düşünüyorsanız cevabını hemen paylaşalım. Tokyo’da birçok sake pub bulunuyor. Şehrin birçok bölgesinden kolayca ulaşacağınız Sasagin, gerek Tokyoluların, gerekse turistlerin tercih ettiği bir pub. Hem sakeleri, hem yemekleri çok lezzetli olan mekanda fiyatlar da Japonya için makul ölçülerde. 60’tan fazla sake seçeneğinin hepsinin sizi memnun edecek lezzette olduğunu söyleyebiliriz. Sasagin ayrıca düzenli değişen stokları ve “haftanın önerileri” ile de ilginizi çekebilecek bir pub. Bir başka popular sake pub da Akaoni. Çok geniş ve düzenli olarak yenilenen seçenekleriyle sake severleri memnun eden Akaoni’de, aynı zamanda Japon mutfağının başlıca lezzetlerinden olan çok leziz sashimi’ler de denemeniz mümkün. İlginizi çekebilecek diğer sake pub’lar arasında uygun fiyatlarıyla Tsukoshinoko, geniş sake çeşidi ve tapas etkisindeki menüsüyle Takara, lezzetli ve yaratıcı yemek çeşitleriyle gençlerin çok rağbet ettiği Japontei’yi sayabiliriz.