Tokyo

04:40:03

GMT +09:00

1 ¥ (JPY)
=
0.05 TL (TRY)
Bugün
15º
Açık
11º / 19º
 • Ct
  13º/20º
 • Pa
  15º/19º
 • Pt
  11º/20º
 • Sa
  14º/18º

Tokyo seyahati, Tokyo alışveriş mekanları, popüler semtleri ve Tokyo’nun en önemli mağazaları hakkında ayrıntılı bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

Ginza semti

Tokyo’nun en lüks semti. Alışveriş merkezleri, giyim mağazaları, kafeler, restoranlar, sanat galerileri ve daha fazlası Ginza’da. Birçok ülkede bulamayacağınız markaları, takıları, otomobilleri Ginza’da görebilirsiniz.

Şincuku

Alışveriş merkezlerini ve ünlü elektronik mağazalarını barındıran Şinciku, Tokyo’nun önemli alışveriş merkezlerinden biri. Ünlü markaların yanı sıra seçkin restoranların da bulunduğu bölge eğlence için de ideal.

Adres: 3-20-1 Kitashinjuku, Shinjuku, Tokyo

Şibuya

Yalnızca Tokyo’da değil tüm ülkede modanın kalbi burası. Özellikle gençlerin uğrağı. Center Gai, butik ve mağazalara ev sahipliği yapan Koen Dori, kafe ve restoranlarla dolu İspanyol Yokuşu da burada.

Adres: Udagawacho, Shibuya-ku, Tokyo

100 Yen Mağazaları:

Ginza ve diğer merkezlerin bütçenizi aşacağını düşünüyorsanız 100 Yen Mağazaları sizin için. Bu mağazaları Harajuku bölgesinde bulmak mümkün. Elbette içine girdiğinizi her şeyi bulmak da…

Adres: Harajuku, Tokyo

Açık Pazarlar

Açık pazarlardan vazgeçemeyenlerdenseniz Ueno’daki Ameyoko ve Taito’daki Yanaka Ginza tam size göre. Balık Pazarı ise Chuoku’da. Burası dünyadaki en büyük balık pazarlarından biri. Sabah saatlerinde uğrarsanız hayatınızın en lezzetli balıklarını yiyebilirsiniz.

Adres: Tsukiji Metro İstasyonu Honganji Tapınağı çıkışında.

Tsukiji Balık Pazarı

Dünyanın en büyük balık ve deniz ürünleri pazarı olan Tsukiji, özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Bazı balıkçıların aralıksız yirmi nesildir satış yaptığı bu pazarda orkinosların satıldığı mezatları izlemek isteyen turistler sabahın erken saatlerinde sıraya giriyor. Her gün 120 izleyicinin kabul edildiği mezattan sonra pazardaki suşi restoranlarında kahvaltı etmek de başlı başına bir gelenek.

Adres: 5-2-1 Tsukiji, Chuo, Tokyo

Nakamise Sokağı (Kaminarimon)

Asakusa’da, Kaminarimon’dan Sensoji Tapınağı’na uzanan bu yaklaşık 250 metrelik sokakta aklınıza gelebilecek her tür hediyelik eşyayı (ve aklınıza gelmeyecek bazılarını da) bulmanız mümkün. El yapımı ürünleri tercih etmeniz tavsiye edilen bu sokakta gezerken tüketebileceğiniz atıştırmalıkları da satan çok sayıda büfe mevcut.

Adres: Asakusa, Taito, Tokyo

DiverCity Tokyo Plaza

2012’de açılan bu alışveriş merkezinde Japon ve dünya modasının seçkin örneklerinin de aralarında bulunduğu 150’den fazla mağaza mevcut. 18 metrelik bir Gundam heykelinin ziyaretçileri karşıladığı merkezde beş duyunuza da hitap edecek bir şey bulmanız mümkün.

Adres: 1-1-10 Aomi, Koto, Tokyo

Küçük Hong Kong

Şehrin en önemli alışveriş ve eğlence merkezlerinden olan yapay ada Odaiba üzerinde bir alışveriş merkezinin iki katına yerleştirilen bu replika Hong Kong sokağı, Çin lokantaları ve hediyelik eşya dükkanlarıyla dolu. Tüm yiyeceklerin Hong Kong usulü hazırlandığı sokakta, gerçek Hong Kong sokaklarında kaydedilen şehir gürültüleri ziyaretçilere eşlik ediyor.

Adres: 1-6-1 Daiba Decks, Tokyo Beach, Tokyo

Ikebukuro

Tokyo’nun en büyük merkezlerinden biri olan Ikebukuro’da alışveriş, yemek ve eğlence konularında hemen hemen tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden birkaçını bulunduran merkez, ayn zamanda otaku kültürünün şehirde en canlı olduğu sahnelerden biri.

Adres: Toshima, Tokyo

Harajuku Takeshita-dori

Şehrin gençlik kültürü ve modasının en uç örneklerini barındıran Harajuku’da araç trafiğine kapalı bir sokak olan Takeshita, sokak modası örneklerini inceleyip sokağın iki tarafına hükmeden butiklerde alışveriş te

Adres: Jingumae 1 chome, Shibuya, Tokyo

Akihabara

Tsukiji’nin dünyanın en büyük balık pazarı olması gibi, “elektrik şehir” olarak tanımlanan Akihabara da elektronik cihazlar, bilgisayarlar, oyunlar, animeler ve otaku alanında benzer bir ünvan sahibi olma iddiasında. Seyyarlardan dev mağazalara, ikinci elden en ileri teknolojiye tüm elektronik ihtiyaçlarına hitap eden Akihabara’da ilgi odaklarından biri de Anime Merkezi.

Adres: Sotokanda, Tokyo

Shomben Yokocho

1950’lerden beri geniş çapta ve büyük bir hızla modernleşen Tokyo’da, Shomben Yokocho gibi sokakların sayısı her geçen gün azalıyor. Lokanta ve barların yan yana sıralandığı Shomben Yokocho’da işçi sınıfıyla dar gelirli gençler, göçmenlerle meraklı turistlerin kaynaşıyor olması sokağa Tokyo’da artık çok az bulunan bir 20. yüzyıl kozmopolitliği havası katıyor.

Adres: Shinjuku, Tokyo

Shibuya Hikarie

Gençler arasında moda merkezi olarak kabul edilen Shibuya’da yer alan bu 34 katlı alışveriş merkezi, 200’e yakın mağazayla birlikte çok sayıda restoran ve ofisler barındırıyor. Dünyanın en işlek tren istasyonlarından biri olan Shibuya İstasyonu’nun yanında yer alan binada sanat galerileri ve bir konser salonu da mevcut.

Adres: 2-21-1 Shibuya, Shibuya, Tokyo

VenusFort

18. yüzyıldan bir İtalyan şehri dokusunun yeniden yaratıldığı bu alışveriş merkezi, özellikle kadınlara hitap edecek şekilde tasarlanmış. Yüzden fazla mağaza, butikler, kafe ve restoranların bulunduğu merkez, gün içinde saate göre değişen aydınlatması sayesinde Las Vegas kumarhaneleriyle kıyaslanıyor.

Adres: Palette Town, 1 Aomi, Koto-ku, Tokyo