Tenerife

08:55:14

GMT +01:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Kapalı
5º / 12º
 • Ça
  5º/13º
 • Pe
  6º/15º
 • Cu
  9º/15º
 • Ct
  7º/13º
Gemi turlarının en gözde limanlarından biri olan Tenerife Adası, her biri farklı güzellik ve değer barındıran şehirleriyle Kanarya Adaları’nın göz bebeği. Bu güzellikler içerisinde kaybolmak ve rüya gibi bir tatil yaşamak isterseniz Tenerife’de birkaç gün geçirebilirsiniz.

Santa Cruz de Tenerife: Tenerife’nin yanı sıra kanarya adalarının tümünün idari başkenti olan bu şehir, adanın en renkli ve hareketli noktası.

La Laguna: Öğrenci nüfusunun fazla olduğu şehir tam bir üniversite kenti. Şehir ayrıca tarihi binaları ve çiçeklerle süslü evleriyle de dikkat çekiyor.

Puerto de la Cruz: Adanın kuzeyinde yer alan balıkçı kasabası, zamanında birçok yazar ve sanatçının kaçış noktası olmuş.

TEA: Modern sanat müzesi ve kütüphanenin yer aldığı büyük kompleks Tenerife’de gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Teide Yanardağı: Adanın ortasında yer alan bu yanardağ, Tenerife’de gezilecek noktalar arasında ilk sırada yer alıyor. Son olarak 1800’lerin ikinci yarısında patlayan dağa ulaşmak için teleferik hattı bulunuyor. Teleferikle 2480 metreye kadar çıkıyor.

Loro Pakı: Yunus balığı gösterileri ve çeşitli su gösterileri ile renklenen park bahar ayaların oldukça renkli bir bitki örtüsüne sahip oluyor.

Camel Park: Develeri ve çeşitli hayvanları izleyebileceğiniz bu hayvanat bahçesi çocuklarınızla ziyaret edebileceğiniz ideal noktalardan biri olarak dikkat çekiyor.