Tallinn

22:16:17

GMT +03:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
3º / 8º
 • Cu
  1º/4º
 • Ct
  1º/4º
 • Pa
  1º/2º
 • Pt
  2º/3º
800 yıllık bir tarihe sahip olan şehir, kültürlerin karıştığı ve zenginleştirdiği tarihsel detayları barındırıyor. Şehirde yer alan Orta Çağ özelliklerine sahip eski şehir bölümü bir döneme ışık tutarken, Kadriorg bölgesi sizi Rusların Hükümdarlığı dönemine götürebilir. Şehri köşe bucak keşfetmeden önce Tallinn’de gezilecek yerler önerilerimize göz atabilirsiniz.

Parlamento Meydanı: Şehrin en yüksek noktasında konumlanan bina ve meydan Tallinn‘de gezilecek noktalar listenizde mutlaka yer almalı.

Aziz Olaf Kilisesi: Avrupa'nın en önemli gotik yapılarından biri olan kilise, 2. Dünya savaşı sırasında büyük ölçüde hasar görmüş.

Old Town: Orta Çağ döneminin tüm heybetini yansıtan bu bölge aynı zamanda şehrin en hareketli turistik bölgesi olarak dikkat çekiyor.

Alexander Nevsky Katedrali: 19. yüzyılda inşa edilen Rus Ortodoks kilisesi şehrin önemli turistik bölgelerinden biri.

Tallinn Hayvanat Bahçesi: Oldukça geniş bir alanda kurulu hayvanat bahçesinde çok fazla canlı türü yer alıyor.

Açık Hava Müzesi: Estonya mimarisinin eşsiz örneklerini sergileyen birçok binanın yer aldığı bölge, eski dönemlere ışık tutuyor.

Tallinn Linnahall: Sovyet mimarisinin en özel örneklerinden biri olan bina, 1980 yılında Raine Karp ve Riina Altmäe tarafından 22. Moskova Yaz Olimpiyat oyunları için tasarlanmış. Bina, bugün çeşitli konserlere ev sahipliği yapıyor.

Kumu Sanat Müzesi: 2006 yılında açılan ilgi çekici müze, 50,000 m² bir alan üzerinde kurulu.

Kalamaja Bölgesi: Şehrin en eski bölgesi olan Kalamaja’nın tarihi 14. yüzyıla kadar uzanıyor.