Taipei

21:42:06

GMT +08:00

1 NT$ (TWD)
=
0.2 TL (TRY)
Bugün
20º
Hafif yağmur
18º / 21º
 • Cu
  20º/23º
 • Ct
  19º/21º
 • Pa
  18º/21º
 • Pt
  17º/23º
Görülmesi Gereken Yerler

Budizm, Konfüçyüzm ve Taoizm gibi farklı dinlerin kabul edildiği ülkede her bir dine ait tapınak ve yapıları görebilir, bu zengin kültüre hayran kalabilirsiniz. Tarihi yapıların yanı sıra tropik ormanları, ulusal parkları ve Pasifik Denizi’nin eşsiz manzaralarıyla dikkat çeken Taipei’de gezilecek yerler hakkındaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Taipei 101: Taipei’de gezilecek noktalar arasında en bilineni ve en önemlisi tabii ki Taipei 101. 2003 yılında Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en yüksek binası olarak seçilen yapı Taipei'yin yeni finans merkezi olarak da kabul ediliyor. Bina bugün dünyanın en yüksek ikinci binası.


Sun Yat-sen Anıtı: Dr. Sun Yat-sen anısına inşa edilen anıt, 1965 yılında Sun Yat-sen'in yüzüncü ölüm yıl dönümü anısına yapılmaya başlandı.

Taipei Hayvanat Bahçesi: Muhteşem bir doğa içerisinde farklı canlı türlerini görmek ve renkli bir gün geçirmek için ideal bir adres olabilir.

Ulusal Chiang Kai-shek Anıtı: Şehrin hatta Çin Cumhuriyeti’nin ünlü sembolü olan yapı, kültüre ait önemli izler taşıyor.

Shung Ye Müzesi: Saray Müzesi’nin yakınında yer alan bu müze, Aborjin kültürü hakkında detaylar içeriyor.

Saray Müzesi (National Palace Museum): Çin’e ait tarihsel izleri bulabileceğiniz en geniş koleksiyonu barındıran bu müzeyi hakkıyla gezmek için bir günlük bir süre yeterli olabilir.

Longshan Tapınağı: Budist Guanyin’e adanan tapınak, ülkenin geleneksel mimarisinden örnekler içeriyor.

Daan Forest Parkı: Şehrin en yeni parkı olma özelliğine sahip park, 26 hektarlık bir alan üzerinde yer alıyor.

Taipei Botanik Bahçesi: Oldukça estetik görüntülere sahip bahçede yüzerce çeşit renkli bitki sizi bekliyor.