Stuttgart

20:18:37

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Parçalı az bulutlu
-0º / 8º
 • Cu
  0º/7º
 • Ct
  3º/11º
 • Pa
  4º/10º
 • Pt
  6º/12º

Stuttgart’ın en iyi restoran ve kafeleri, Stuttgart’ta geleneksel Alman mutfağının en iyi temsilcileri bu sayfada sizleri bekliyor.

Block House

Block House, 1968'den bu yana özel kasabından çıkan en iyi steak'leri servis ediyor misafirlerine. Steak'ler fırında patates, salata gibi farklı garnitürlerle sunuluyor, tatmin edici bir şarap kavı lezzetli etlere, hamburgerlere eşlik ediyor. Dinlendirilerek lezzeti artırılan etler, 400°C sıcaklıktaki volkanik taştan ızgara üzerinde pişiriliyor.

Adres: Arnulf-Klett-Platz 3 70173, Stuttgart

Ochs'n Willi

Almanya'nın tarihi bölgelerinden Suabiya ve Baverya 'nın geleneksel tatlarına odaklanan menüsüyle Ochs'n Willi, Stuttgart'a yolu düşenlerin uğraması gereken bir  restoran. Etler, ev yemekleri, geniş bir salata barı ile her damak tadına uygun seçenekler sunuyor. Sıcak havalar içi ideal bir de terası var.

Adres: Gaststätte Ochs'n Willi Kleiner Schlossplatz 4 70173, Stuttgart

Cube

Kunstmuseum'un fuayesinde yer alan Cube, adını devasa bir küp şeklindeki müze binasından alıyor. Restoran, müze gezisine ufak bir mola veren sanatseverlerin yanı sıra iş adamlarını da ağırlıyor. Tarzını 'Pasifik çevresi mutfağı' olarak tanımlayan Cube, geleneksel Havai ile Güneydoğu Asya lezzetlerini, Avrupa, Çin ve Japon mutfağından esintiler taşıyan füzyon yemeklerle bir arada sunuyor. Cam kenarında oturanlar Saray Meydanı'nın güzel manzarası eşliğinde yiyorlar yemeklerini. Akşam yemeğinden sonra misafirler, Cube'un kardeşi O.T. Bar'da devam ediyorlar geceye.

Adres: Kleiner Schloßplatz 1
70173, Stuttgart

Alte Kanzlei

Geleneksel Suabiya yemeklerini dünya mutfağından seçmelerle bir arada sunan menüsüyle Alte Kanzlei, her zaman dolu olsa da servis aksamıyor. Geniş bira ve kokteyl menüsü de denenmeye değer.

Adres: Schillerplatz 5 70173 Stuttgart

Gaststatte zum Paulaner

Alman sosisleri, patates, bölgeye özgü lahana turşusu 'sauerkraut' ve bol bol bira... Gaststatte zum Paulaner'de bunlar var. Turistler kadar şehir sakinlerinin de severek gittiği mekânın yaz aylarında açık bir de terası var.

Adres: Johannesstrasse 28 70176, Stuttgart

Pier 51

Pier 51, Amerikan bistrosu tarzında bir mekân. Deniz mahsulleri, taze ıstakoz, steak çeşitlerinden oluşan menüsünü 200'e yakın California şarabından oluşan kavıyla zenginleştiriyor.

Adres: Löffelstrasse 22 70597, Stuttgart

Wielandshoehe

Vincent Klink, Almanya'nın yıldız şeflerinden biri. Klink her ay menüyü değiştiriyor. Onun için önemli olan yemeklerini en doğal, mevsime uygun, kimyasal katkı maddeleri içermeyen malzemelerle pişirmek.

Adres: Alte Weinsteige 71 70597, Stuttgart

Valle Bar-Ristorante

Valle Bar-Ristorante, İtalyan mutfağının şehirdeki en iyi örneklerinden biri. Makarnalar, pizzalar, deniz mahsullerinin ağırlıkta olduğu menünün başlangıçları özel ilgiyi hak ediyor. İtalyan şaraplarından oluşan bir kav menüye eşlik ediyor.

Adres: Geschwister-Scholl-Strasse 3
70174 Stuttgart


Christophorus Restaurant

Christophorus Restaurant, Porsche Museum'un ikinci katında hizmet veriyor. Bulunduğu yerin seçkin duruşu restorana da tamamıyla yansımış. Menüde hem Akdeniz mutfağından hem de yörenin lezzetlerinden örnekler var. Amerika'dan ithal ettikleri Angus etleriyle de meşhurlar. Misafirler oturdukları yerden Porsche fabrikasını ve sergi salonundaki Porshe modellerini görebiliyorlar. Deri oturma grupları ve beyaz masa örtüleri ile sıcak bir dekorasyona sahip. Şarap menüsü ender rastlanan çeşitlilikte.

Adres: Porscheplatz 5 70435, Stuttgart

Alaturka

Stuttgart'tayken Türk damak tadını özleyenler, 20 yılı aşkın süredir şehrin en iyi yeme-içme adresleri arasında sayılan Alaturka'yı ziyaret edebilir. Alaturka, ızgara sebzeler ve roka salatasıyla sunulan lezzetli döneriyle hatırı sayılır bir müdavim kitlesine sahip.

Adres: Olgastrasse 109
70180, Stuttgart