Stuttgart

23:34:40

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Orta şiddetli yağmur
6º / 11º
 • Pe
  5º/11º
 • Cu
  5º/12º
 • Ct
  3º/18º
 • Pa
  9º/25º

Stuttgart’ın en ünlü eğlence mekânları ve adresleri, tüm ailece eğlenmek için her yaşa ve her zevke uygun mekân önerileri ve detayları aşağıdaki Stuttgart haritası üzerinde yer alıyor.

SI-Centrum Stuttgart

SI-Centrum Stuttgart, eğlence ve lezzetin kesişim kümesi adeta. Dünya müzikallerinin sergilendiği sahneleri ve son teknoloji ile donatılmış sinema salonu CinemaxX ile dışarıdaki havaya aldırmadan eğlendiren bir yer. Stuttgart Casino ve Grace şans oyunlarında kendini sınamak isteyenleri çağırıyor. Rahatlamak isteyenler 7000 metrekareye yayılan SchwabenQuellen isimli spayı ziyaret ediyor. Restoran, kafe ve bar konusunda da oldukça tatminkâr seçenekleri var SI-Centrum Stuttgart'ın. 

Adres: Plieninger Strasse 100 70567, Stuttgart

Corso Cinema International

Corso Cinema International, 1984'ten beri orijinal filmleri İngilizce ya da Almanca altyazılarıyla gösteriyor. Dublajdan hoşlanmayanlar için biçilmiş kaftan. Sinemanın geniş, konforlu koltuklarla, modern ses ve görüntü sistemleriyle donatılmış iki salonu var.

Adres: Hauptstraße 6
70563, Stuttgart

Strotmanns Magic Lounge

Sihirbazlık gösterilerinden hoşlananlar Strotmanns Magic Lounge'un programına bakmadan geçmemeli. Yuvarlak bir masa etrafında toplanan izleyiciler, sihirbazla burun buruna yepyeni numaralar görme fırsatı buluyorlar.

Adres: Naststrasse 41 70376, Stuttgart

Carl Zeiss Planetarium

Carl Zeiss Planetarium, objektif ve lens konusunda dünyanın en yetkin ismi olan Carl Zeiss'ın adını ve mirasını taşıyan bir gözlemevi. Gökyüzüyle haşır neşir olmak için üç farklı gösteri sunuyorlar. İngilizce düzenlenen gösterilerle temel astronomik kavramları öğrenmek de detaylı anlatımlarla uzayın derinlerine dalmak da mümkün. Yıldızlara ve astrolojiye ilgi duyanlara özel bir gösteri de var gözlemevinde.

Adres: Willy Brandt Strasse 25 
70173, Stuttgart


Mercedes-Benz Arena

Almanların futbol ligi Bundesliga'nın takımlarından VfB Stuttgart'ın evi Mercedez-Benz Arena. 1993'e kadar  Neckarstadion olarak anılan stadyum, 1993-2008 arasında  Gottlieb-Daimler-Stadion adını aldı. Temmuz 2008'de oynanan Arsenal maçından itibaren de yeni ismine kavuştu. 1933'te inşa edilen yapı kapsamlı bir renovasyondan geçti. Stadyuma eklenen teras hem yapıya yepyeni bir mimari dil kattı hem de izleyici kapasitesini artırdı. Lig maçlarında 60.000 kişiyi ağırlayabilen stadyum, Stuttgart'ın iddialı konserlerinin de banko arenası.

Adres: Mercedesstrasse 87 70372, Stuttgart

Mineralbad Leuze

Stuttgart'ın Bad Cannstatt bölgesi kaplıcaları ve doğal kaynak sularıyla tanınıyor. Yorucu bir gezi sonrası enerji toplamak için Mineralbad Leuze'nin sıcak su havuzlarına, saunalarına  koşmak gibisi yok. Tamamen doğal, minerallerle zengin su kaynaklarının pek çok hastalığa da iyi geldiği biliniyor. Sıcaklıkları  20°C, 24°C, 30°C ve 34°C arasında değişen sekiz farklı sıcak su havuzu var.

Adres: Am Leuzebad 2-6 70190, Stuttgart