Stavanger

15:41:23

GMT +02:00

1 kr (NOK)
=
0.65 TL (TRY)
Bugün
Açık
5º / 9º
 • Cu
  5º/7º
 • Ct
  6º/8º
 • Pa
  5º/8º
 • Pt
  7º/11º
Ülkenin en önemli liman şehirlerinden biri olan Stavanger; fiyortlarla süslü manzaraları, tarihsel detayları ve düzenli şehir hayatıyla sizi kendine hayran bırakabilir. 2008 Avrupa Kültür Başkenti olan şehri bir an önce keşfetmek için can atıyorsanız Stavanger’de gezilecek yerler ile ilgili önerilerimizi inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

Kongeparken: Ülkenin büyük eğlence parklarından biri olan mekanda, çocuklarınızla gün boyunca eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Stavanger Şehir Meydanı: Genelde buluşma noktası olan meydan, gün boyunca kalabalık ve hareketli görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Norwegian Petrol Müzesi: Şehrin en önemli gelir kaynağı olan petrolün geçmişine ışık tutan müzede, Norveç ile ilgili önemli bilgiler de edinebilirsiniz. Müze saat 10.00 ile 16.00 arasında hizmet veriyor.

Gamle Stavanger (Old Stavanger): Şehrin tarihine ışık tutan bölge aynı zamanda Norveç’in tarihsel serüveni hakkında da bilgi veriyor. Eski taş evler ve tahta binalar mimari özellikleriyle oldukça dikkat çekici.

The Rogaland Kunstmuseum: Şehir merkezine 2 km mesafedeki sanat müzesinde, Norveç’e ait sanatsal detaylar ve eserler sizi bekliyor.

Lysefjord Köprüsü: Modern detaylar içeren köprü üzerinden geçerken muhteşem doğal manzaralara tanıklık edebilirsiniz.

Stavanger Cathedral: 1100 yılında yapılmaya başlanılan ve inşası 50 yıl süren katedral, Stavanger’de gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Viking Stadyumu: Futbol karşılaşmalarının düzenlendiği stadyum, devasa görüntüsü ve modern mimarisiyle dikkat çekiyor.