St Petersburg

12:15:41

GMT +03:00

1 руб (RUB)
=
0.09 TL (TRY)
Bugün
19º
Orta şiddetli yağmur
15º / 22º
 • Ça
  14º/23º
 • Pe
  10º/16º
 • Cu
  9º/15º
 • Ct
  5º/16º

Uçuşlar

Rusya’nın Pulkovo şehrinde bulunan havaalanı St. Petersburg Airport olarak kabul ediliyor. Çünkü St. Petersburg havaalanı olarak kullanılan bu tesis başka bir şehirde olsa da St. Petersburg’a sadece 14 km uzaklıkta. Yani Pulkovo’da bulunan bu havaalanı St. Petersburg ve çevresini de dünyaya bağlıyor. 2 terminalden oluşan Pulkovo St. Petersburg havaalanı içinde dış hat uçuçları 2. terminal üzerinden yapılıyor.

Pukova’ya THY’nin yanı sıra, Pulkovo Aviation Enterprise, Aeroflot Rus Havayolları, Alitalia, KLM, Lufthansa ve Air France İstanbul - St. Petersburg arası sefer yapıyor.

Havaalanına indiğinizde, alan ve şehir arası ring yapan otobüslerle, ya da taksi ile şehre geçebilirsiniz. Taksi kullanacaksanız nereye gideceğinizi söyleyerek önceden pazarlık yapmanızda fayda var. Hem pazarlık %40’a kadar indirim sağlıyor, hem de kötü sürprizlerin önüne geçiyor.

Toplu taşıma

St Petersburg metro ve otobüs, tramvay ve troleybüslerle ulaşım sağlıyor. Ancak sefer aksamaları ve trafik bazen İstanbul’u aratmıyor. Otobüs biletleri kiosk veya şoförden alınıyor ve otobüs içindeki makinelere damgalatılıyor. Aynı biletleri tramvay ve troleybüslerde de kullanabiliyorsunuz. Metro için 20-30 kullanımlık kart almanızı tavsiye ederiz. St. Petersburg metro hatları neredeyse St. Petersburg civarını tümüyle dolaşıyor. Tam 54 istasyondan geçiyor.. Sonuç olarak burada ulaşım sıkıntısı yaşanmıyor.