St Petersburg

16:03:05

GMT +03:00

1 руб (RUB)
=
0.09 TL (TRY)
Bugün
Parçalı az bulutlu
0º / 8º
 • Cu
  1º/11º
 • Ct
  2º/12º
 • Pa
  2º/12º
 • Pt
  3º/14º

Matruşka bebekleriyle ünlü St Petersburg’un ünlü alışveriş mekanları, alışveriş caddeleri ve alışverişe dair pek çok ayrıntıyı aşağıda bulabilirsiniz. 

Caddeler

St. Petersburg alışveriş açısından eğlenceli bir şehir. Bolshoi Prospect’te birçok mağaza bulunuyor. Şehrin en önemli caddesi Nevsky Prospect ise İstanbul Bağdat Caddesi gibi konumlanıyor ve daha üst düzey markaları barındırıyor. Calvin Klein, D&G, Gigli ve dahası burada. Rusya denince akla matruşkalar gelir. Ama en ucuz matruşka bile Türkiye’den çok daha pahalı. 30 Euro gibi fiyatlardan başlayan matruşkalar tür tür…

Milo Handmade Souvenir Store

El yapımı hediyelik eşyalar ve matruşkalar için.

Adres: Kanala Griboedova emb., 26, St. Petersburg

Borey Art Center

Borey Sanat Galerisi, şehre sanat ve kültür anlamında yepyeni bir yaklaşım katmak amacıyla, 1991 yılında sivil girişimle kapılarını açmış. Rusya’dan ve dünyadan dikkate değer ve provokatif sanatçıların ve fotoğrafçılarının eserlerinin sergilendiği Borey’de ayrıca hatıra ve özel eşyalar da alabileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Arka bölümünde ise ilginizi çekebilecek bir kitapçısı mevcut.

Adres: Liteiny prospekt, d. 58, St. Petersburg 191014

House of Books (Dom Knigi)

Nevskiy’de yer alan Dom King, oldukça büyük ve geniş seçkisi bulunan bir kitapçı. Nevskiy ve Griboediv’in köşesinde eski bir Zinger binasına kurulu Dom King’de her dilde kitap bulmanız mümkün.

Adres: Nevskiy Prospekt 28, St. Petersburg

Len Expo

En büyük fuar ve sergi  merkezi burası. Oldukça uzakta. Bu nedenle otobüs ya da ücretsiz servisleri kullanın.

Adres: Island, | Bolshoy prospect, 103, 

Shopping World

50 moda salonu bulunan önemli bir AVM. Butikler, ayakkabıcılar, hediyelik eşya, mücevher ve aksesuar satan onlarca dükkân galeriler burada. 

Kuznechy Pazarı

Kent merkezindeki Pazar en renkli alışveriş yeri. Yiyecek ve içeceğin en iyilerini burada bulabilirsiniz. Geleneksel smetena (ekşi krema), çeşit çeşit ballar, meyveler, sebzeler bu pazarda bulunabiliyor.

Art Nouveau Kitapevi

1919 yılından beri hizmet veren Art Nouveau kitapevi St.Petersburg'un hem turistik hem de alışveriş noktası olan mekanlardan bir tanesi. St.Petersburg gezinizde son derece ilginç eserlerle karşılaşabileceğiniz bu kitapevini mutlaka gezmelisiniz.

Adres: Nevsky Prospekt 62 St. Petersburg