Singapur

21:26:09

GMT +08:00

1 $ (SGD)
=
4.35 TL (TRY)
Bugün
27º
Orta şiddetli yağmur
25º / 29º
 • Cu
  26º/28º
 • Ct
  26º/28º
 • Pa
  26º/29º
 • Pt
  26º/29º

Singapur’un en iyi eğlence merkezleri, temalı parkları, en iyi barları, ve gece hayatıyla ilgili her türlü bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Universal Studios Singapore

Singapur'daki Universal Studios, ünlü film şirketinin Japonya'dan sonra Asya'da açtığı ikinci temalı park. Sentosa Adası'daki Park, 2011'de resmi açılışını yaptı.

İçindeki oyuncaklarla, film karakterlerinin canlandırmalarıyla özellikle çocuklu aileler için ziyaret edilesi bir yer Universal Studios Singapore.

Adres: 11 Sentosa East Mall, Sentosa, Singapur

Skyline Luge Sentosa

Sentosa Adası, Singapur'da eğlencenin merkezi konumunda. Güneydoğu Asya'nın ilk kızağı (go-cart'ı andıran mekanizmasıyla) Singapur'da. Yerçekimini hiçe sayan bir eğlence sunan Skyline Luge Sentosa, her yaştan adrenalin tutkunları için kaçırılmayacak bir aktivite.

Adres: 45 Siloso Beach Walk, Sentosa, Singapur

Crane Dance

Singapur'daki Resorts World Sentosa, içerisinde gazinoların, eğlence parklarının bulunduğu devasa bir kompleks. Burada yer alan Crane Dance ise vinçlerle çalışan bir çift mekanik kuşun içinde ziyaretçilerini adeta gökyüzünde dans ettiriyor. Yükseklikle ve heyecanla aranız iyiyse görsel ve işitsel teknolojilerle, ses ve ışık efektleriyle etkisi ikiye katlanan bu gösterinin bir parçası olma fırsatını kaçırmayın.

Adres: 8 Sentosa Gateway, Singapur

Flight Experience Singapore

Uçuş simülasyonu deneyiminde dünyanın ilk ve en iyi örneklerinden biri olan Flight Experience Singapore, gerçeklik hissine o kadar yakın ki uçuş okulları ve havayolu şirketleri burayı eğitim alanı olarak kullanıyorlar. Boeing 737NG model bir uçağın kokpitine girip pilot koltuğuna oturmak simülasyon olsa da heyecanın ta kendisi.

30 dakikalık manzaralı uçuş, şehir üzerinde 45 ya da 60 dakikalık uçuş, dünya üzerindeki 24.000 havalimanınden birini seçerek kalkış ve iniş yapabilme gibi paket seçenekleri sunuluyor. Şehir üzerinden uçarken seçtiğiniz şehre göre Londra Köprüsü ya da Sidney Opera Evi gibi sembolik yapıları binlerce metre yüksekten görebiliyorsunuz. Hatta hava koşullarını bile seçebiliyorsunuz.

Adres: 30 Raffles Avenue, Singapur

Esplanade-Theatres on the Bay

Marina Bay'de Singapur Nehri'nin kıyısında yer alan Esplanade-Theatres on the Bay, Singapur'un performans sanatları merkezi. Tiyatrosu 2000, konser salonu ise 1600 kişiyi ağırlayabiliyor. Sahnede yerel sanat gruplarının oyunlarının ve gösterilerinin yanı sıra zaman zaman uluslarası toplulukları da görmek mümkün olabiliyor. Merkezin yıllık programı 14 festival ve 20 süregelen performans ile oldukça dinamik.

Adres: 1 Esplanade Mall Singapur

KU DE TA Club Lounge

Marina Bay Sands'te yer alan KU DE TA Club Lounge, çok yönlü bir eğlence tesisi. Mekanın içindeki SkyBar'da tüm dünyadan farklı kokteyl tariflerini denemek mümkün. Biraz serinlemek isteyenler terastaki havuzun tadını çıkarıyor. SkyDeck ise rahat oturma alanları ile tüm günü yürüyerek geçirmiş gezginlerin vahası. Hava karardıktan sonra canlı müzik ya da DJ performansları ile eğlenceli partilerin adresi oluyor KU DE TA Club Lounge.

Adres: Marina Bay Sands , Singapur

Singapore Pub Crawl

Tek başınıza ya da arkadaşlarınızla bir gecede kaç bar gezebilirsiniz? Singapore Pub Crawl bu konudaki rekorlarınızı alt etmek için tasarlanmış sanki. Avantajlı fiyatlarla bir gecede Singapur'un en iyi barlarının, publarının ve kulüplerinin çoğunu gezebilmek, bu esnada yeni insanlarla tanışmak için güzel bir fırsat Singapore Pub Crawl.

1-Altitude

Singapur'un en yüksek teras barı 1-Altitude. One Raffles Place binasının en tepesindeki mekan, içkilerinizi 282 metre yükseklikten harika bir Singapur manzarası eşliğinde yudumlama fırsatı sunuyor. 1-Altitude'de üç farklı konsept var. Açık havada servis yapan Altitude Gallery & Bar isimli bir gastrobar, Stellar isimli bir Avrupa mutfağı restoranı ve 282 isimli, ziyaretçilerin golf simülatöründe rekabet edebildiği spor temalı bir bar.

Adres: One Raffles Place Singapur

Long Bar

Singapore Sling isimli global üne sahip bir kokteylin doğduğu yer Long Bar. 1920'lerin Malay çiftliklerinden esinlenen iç mekan tasarımı ile de dikkat çeken Long Bar'ın menüsünde alkollü ve alkolsüz kokteyl seçenekleri var. Yemek menüsünde ise klasik bar atıştırmalıklarını bulmak mümkün.

Adres: 1 Beach Road, Singapur

The Crazy Elephant

Rock ve blues müziğin Singapur'daki adresi The Crazy Elephant. Singapur Nehri'nin kıyısında, açık havada yerel gruplardan rock ve blues klasiklerini dinlemek, yetenekli müzisyenlerle tanışmak ve soğuk bir bira içmek için istikamet The Crazy Elephant.

Adres: River Valley Road, Singapur