Singapur

04:13:33

GMT +08:00

1 $ (SGD)
=
4.35 TL (TRY)
Bugün
28º
Hafif yağmur
28º / 29º
 • Pe
  28º/29º
 • Cu
  25º/28º
 • Ct
  27º/29º
 • Pa
  26º/28º

Elektronik alışverişi yapın

Singapur, her türlü elektronik eşyanın uygun fiyatlara alınabildiği bir şehir. Singapur’da yapılacaklar listenizde elektronik eşya, bilgisayar almak da varsa istikametiniz Sim Lim Tower ve Sim Lim Square olmalı. Little India’daki Mustafa Centre da elektronik alışverişi için ideal bir adres. Üstelik 24 saat açık.

 

Sokak lezzetlerini test edin

Çok kültürlülüğün Singapur’a hediye ettiği en önemli ayrıcalıklardan biri enfes mutfak gelenekleri. Yerel mutfak çeşitliliğin çok güzel bir yansıması ve böylesini başka bir yerde bulmak mümkün değil.  Sokak satıcıları da Singapur’un düzeninden ve temizlik tutkusundan payına düşeni aldığı için sokak lezzetleri hem güvenilir hem de oldukça ucuz. Zaten çoğu organize gıda pazarlarında faaliyet gösteriyor. Old Airport Road Food Centre, East Coast Lagoon Food Village, Boon Tat Street, Maxwell Road Hawker Centre Singapur sokak lezzetlerinin tadına bakmak isteyenlerin uğrayabileceği adresler. Hainan usulü tavuklu pilavı (Com Ga Hai Nam) ve siyah soya sosunda kızartılmış pirinç eriştesini (Kway Teow) denemeyi ihmal etmeyin.

 

Sentosa Adası’na gidin

Sentosa Adası, Singapur’un eğlence merkezi adeta. Universal Studios, Mega Zip Adventure Park gibi bol atraksiyonlu tematik parkları ziyaret etmek istiyorsanız yolunuzu adaya düşürmeniz şart. Sentosa Adası’na hızlı tren ya da teleferikle rahatlıkla gidebilirsiniz. Asya’nın en büyük tropik akvaryumu olan Underwater World, 250 farklı türden deniz canlısıyla gezginleri bekliyor.

 

Çeşitliliği kutlayın

Çinli, Hintli, Arap, Avrupalı, Peranakan ve Malay halklarının bir arada yaşadığı Singapur’da çok renkli kültürel izleri bir arada görmek mümkün. Singapur’un Çinli nüfusu Singapur Nehri’nin güney batısında yaşıyor. Chinatown, dünya üzerindeki en güzel Çin mahallelerinden biri. Baharat kokuları ve sitar ezgileriyle gezginleri kendine çağıran Little India, rengarenk bir mahalle. Arap Street'te Arap kültürü birebir yaşatılıyor.