Singapur

22:25:00

GMT +08:00

1 $ (SGD)
=
4.35 TL (TRY)
Bugün
27º
Orta şiddetli yağmur
25º / 29º
 • Cu
  26º/28º
 • Ct
  26º/28º
 • Pa
  27º/29º
 • Pt
  27º/29º

Alışveriş cenneti Singapur’da elektronikten lüks moda markalarına kadar her şeyi bulabileceğiniz ünlü alışveriş noktaları, gidilmesi gereken alışveriş merkezleri ve daha fazlasıyla ilgili tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Marina Bay

Singapur Nehri'nin ağzı kapatılarak ve denizden Marina Barajı ile ayrıştırılarak kurulan Marina Bay, şehrin en hareketli noktası. Marina Bay'de Marina Square, Raffles City Shopping Centre, Suntec City Mall, Esplanade Mall gibi alışveriş merkezleri ve pek çok lüks otel yer alıyor. Şehrin finans merkezi olarak da tanımlanabilecek Marina Bay, günün her saati yaşayan bir alan.

Adres: 45 Maxwell Road
The URA Centre, Singapur

Orchard Road

Şehir merkezindeki Orchard Road, Singapur'un en ünlü ve en işlek caddesi. Alışveriş için çok sayıda alışveriş merkezi, mağaza ve butik 2.2 kilometre uzunluktaki caddede ardı ardına sıralanıyor. Lüks moda markalarından elektronik eşyalara her şeyi bu cadde üzerinde bulmak mümkün. Sıcak havalarda iddialı mimarileriyle birbirleriyle boy ölçüşen alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ama hava uygunsa mutlaka caddeye adını veren orkidelerin arasından yürüyerek cadde üzerindeki mağazalardan yapın alışverişinizi. Böylece caddeyi kuşatan birbirinden güzel binaları, kafe ve restoranları, müzeleri de görebilirsiniz. Akşam saatlerinde cadde, özel ışıklandırmaları sayesinde bambaşka bir havaya kavuşuyor.

Chinatown

Singapur'un Chinatown'u şehrin tarihinde önemli yer tutan Çin kökenlerini çok iyi yansıtıyor. Burası Çinli nüfusun halen yoğun olarak yaşadığı ve kendi kültürlerini olabildiğince saf haliyle yaşatabildikleri bir yer. Bu haliyle turistik olmaktan çok daha öte bir deneyim Chinatown'da vakit geçirmek. Chinatown birden fazla bölgeden oluşuyor. Kreta Ater, en merkezi ve en turistik bölge. Yerel mutfağın en iyi örneklerini buradaki lokantalarda bulabilirsiniz. Gece vakti alışveriş yapmak isteyenleri cezbeden Chinatown Night Market, rengarenk tezgahlarıyla burada kuruluyor. Oyuncaklardan giysi ve aksesuarlara pek çok farklı ürün bulmak mümkün burada. Telok Ayer, Çin tapınaklarının yanı sıra pek çok iyi restoranın yer aldığı bir bölge. Geleneksel Çin kültürünün en iyi korunduğu bölgelerden biri olan Bukit Pasoh, son zamanlarda şık butik otelleri ve restoranlarıyla atakta. Ann Siang Hill ise sıra dışı dükkanları ve butikleriyle genç gezginler arasında çok popüler.

Adres: Trengganu, Singapur

Little India

Singapur Nehri'nin doğusunda yer alan Little India, Singapur'daki Hint kökenli etnik bir grup olan Tamillerin yaşadığı ve Hint kültürünün geleneklerinin yaşatıldığı bir bölge. Singapur'daki en renkli bölgelerden biri olduğu için turistik faaliyetler arasında başı çekiyor Little India. Neşeli renklerle bezenmiş dükkanlarda sareler, altın bilezikler, baharatlar satılıyor. Sokaklarda Bollywood filmlerinin ezgileri çınlıyor. Serangoon Road'daki Sri Veeramakaliamman Temple görülmesi gereken yerler arasında. Ocak ya da Şubat'ta düzenlenen Thaipusam, Ekim ya da Kasım'da düzenlenen Deepavali gibi festivallere denk gelenler Little India'nın renkli anlarına tanık olabiliyor.

Clarke Quay

Clarke Quay, Singapur Nehri'nin kıyısında tarihi bir iskele. İskele boyunca uzanan yol, zamanla sadece yayalara açık bir alışveriş merkezine dönüştürüldü. 2007'de açılan The Central isimli alışveriş merkezi Singapur'da alışverişin önemli adreslerinden biri oldu. 2012'de Hong Kong menşeli G.O.D isimli mağazada tasarım harikası dekoratif objeler satılıyor. Yeni binaların iskelede bulunan tarihi binalara uyum sağlaması zorunluluğu sayesinde Clarke Quay geçmişe özgü bir estetiğe sahip. Restore edilen ambarlarda şimdi şık restoranlar ve gece kulüpleri faaliyet gösteriyor. Clarke Quay'e Singapur Nehri üzerinden nehir taksileriyle ulaşmak mümkün.

VivoCity

VivoCity, alışveriş cenneti Singapur'un en büyük ve kapsamlı alışveriş merkezi. Japon mimar Toyo Ito tarafından tasarlanan alışveriş merkezi 2006'da açıldığından bu yana hem şehirlilerin hem de gezginlerin gözdesi. 300'ü aşkın mağazanın yer aldığı VivoCity'de dünyaca ünlü markalarla Singapur'a özgü isimler bir arada bulunuyor. Tüm dünyadan gurme gıda ürünlerini aynı çatı altında toplayan VivoMart keşfe değer bir gurme market.

Adres: 1 Harbourfront Avenue Singapur

Mustafa Centre

Little India'da yer alan Mustafa Centre, Singapur'un 24 saat açık alışveriş merkezlerinden biri. 1971'de kurulan alışveriş merkezindeki mağazalar ağırlıklı olarak giyim kuşam üzerine. Mustafa Centre'ın içinde yer alan Mustafa isimli mağaza, ziyaretçilerine bütçeye ugun alışveriş imkanı sunuyor.

Adres: 145 Syed Alwi Road, Singapur

ION Orchard

2009'da açılan ION Orchard 335 restoranı ve mağazasıyla, Singapur'un popüler alışveriş merkezlerinden. İçeride çok lüks tasarımcı butikleri de var, global moda markalarının mağazaları da. Alışveriş için ION Orchard'a gitmişken Asya modern sanatını takip edebileceğiniz ION Art'ı ve binanın 56. katını mesken edinen seyir terası ION Sky'ı da görmeden dönmeyin.

Adres: UOB ATM - Tang Plaza, Singapur

Takashimaya Singapore

Takashiyama Singapore, Japon kökenli çok katlı bir mağaza. Devasa mağazada

Cartier, Gucci, Bulgari, Fendi, Dior, Hermès gibi dünyaca ünlü lüks moda markalarının ürünlerini bulmak mümkün.

Adres: 391 Orchard Road Singapur

Geylang Serai

Geylang Serai, Singapur'da Malay nüfusunun yoğun olduğu bölgelerin başını çekiyor.  Otantik hediyelikler arayanlar için burası harika bir yer, zira tezgahlarda Malezya'ya özgü geleneksel elişleri, etnik kıyafetler sergileniyor. Geylang Serai Market'ta ise taze meyve-sebzenin yanında Malezya ve Hint mutfağından yemekler satılıyor.

Adres: 1 Geylang Serai, Singapur