Şikago

02:02:02

GMT -05:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
6º / 11º
 • Sa
  3º/5º
 • Ça
  2º/6º
 • Pe
  2º/10º
 • Cu
  5º/13º

Michigan Gölü'nün etrafından kurulmuş olan şehir, aktivite alanlarından tarihine ışık tutan yapılarına kadar onlarca ilgi noktasıyla her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Tüm bunların yanı sıra kış aylarında beyaz örtüyle kaplanan şehirde yaz aylarında da canlı ve hareketli plajlar dikkat çekiyor. Siz de keşif öncesi şehir hakkında fikir edinmek isterseniz Chicago’da gezilecek yerler ile ilgili önerilerimize göz atabilirsiniz.

Michigan Gölü: Chicago’da gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alan ve kış aylarında donan göl ile çevresi yaz aylarında bir doğa harikasına dönüşüyor.

Müzeler: Astronomi ile ilgilenenlerin dikkatini çekecek Adler Planetarium ve Astronomy Müzesi, tarih meraklılarını bekleyen Field Museum of Natural History ve denizaltı güzellikleri için Shedd Aquarium ilk akla gelen müzeler.

Plajlar: Yaz aylarında kalabalık grupları ağırlayan şehir plajları birer doğa harikası. Uzun kumsalları olan Oak Beach, North Avenue Beach, Montrose Beach, Foster Beach tercih edebileceğiniz mekanlar arasında yer alıyor.

Magnificent Mile & Streeterville: Michigan Avenue ve Oak Caddesi’nni kesiştiği noktadan Michigan Avenue Köprüsü’ne kadar bir millik bir alanı kaplayan bölgede restoranlardan dünya markalarına kadar yüzlerce mekan sizi bekliyor.

Chicago Tribune: Şehrin ünlü gazetesine ait olan binaya düzenlenen özel turlara katılabilirsiniz.

Michigan Street Köprüsü: Şehrin önemli simgelerinden biri olan köprüyü çevresinde düzenlenen özel turlarla keşfedebilirsiniz.

The LOOP: Şehrin merkezi olan bölgede en yüksek gökedelenler ile The Paradise ve The Oriental gibi tiyatroları görebilirsiniz.

Willis Kulesi: Dünyanın en uzun 3. kulesi olan yapı, 442 metre yüksekliğinde. Şehrin genel görüntüsünü fotoğraflamak için ideal bir nokta olan kulede 110 kat bulunuyor.

Hancock Kulesi: Şehri panoramik görmek için ideal olan noktalardan biri de Hancock Kulesi. Kuleden Michigan Gölü’nü de görebilirsiniz.