Seattle

23:08:30

GMT -07:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
18º
Parçalı bulutlu
11º / 26º
 • Pt
  9º/23º
 • Sa
  9º/21º
 • Ça
  9º/21º
 • Pe
  9º/22º

İspanyollardan Asyalılara kadar farklı birçok kültürde insanın yaşadığı Seattle’da farklı kültürlerin şehre kattığı zenginliği görebilirsiniz. Parklar, bahçeler, müzeler ve aktivite alanlarıyla dolu olan şehirde sizi uzun bir keşif serüveni bekliyor. Serüvene hazırsanız şehre ayak basmadan size kısa bilgiler verecek Seattle’da gezilecek yerler ile ilgili önerilerimize göz atabilirsiniz.

Museum of Flight: Seattle’da gezilecek noktalar arasında belki de en çok ilginizi çekecek olan bu müzede Boeinglerin ilk kez yapıldığı mekanları görebilir ve diğer uçakları inceleyebilirsiniz.

Space Needle: 1962 yılında inşa edilen ve en üst katında 360 derece dönen bir restoranın yer aldığı binadan panoramik bir şehir manzarası izleyebilirsiniz.

Experience Music Project: Kendinizi uzayda hissedeceğiniz bir mimariye sahip fütüristik bina, Seattle’in müzikle içiçe geçmiş ruhunu yansıtıyor. Bina içerisinde yer alan detaylar oldukça enteresan ve görülmeye değer.

Pioneer Meydanı: Şehrin tarihi yüzünü yansıtan meydan aynı zamanda şehrin simgeleri arasında yer alıyor. Daima kalabalık ve hareketli olan bu meydanda gün boyunca farklı turist grupları ve etkinlikler görebilirsiniz.

Starbucks: Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks’ın ilk açılan mağazası da bu şehirde yer alıyor. 1971'de Pike Market'te açılan bu ilk mağazayı ziyaret edebilir, nostaljik bir ortamda kahvenizi içebilirsiniz.

Müzeler: Şehirde birçok müze gezisine hazır olabilirsiniz. Farklı kültürlere ait sayısız izin ve eserin yer aldığı bu müzeler arasında şehrin farklı bölümlerinde konumlanan Seattle Sanat Müzesi, Seattle Aya Sanatı Müzesi, The Wing Luke Müzesi, Frye Art Müzesi geliyor.

Columbia Tower: Şehri 360 derece bir açıyla görmek ve muhteşem bir görüntüyle karşılaşmak için bu kuleye çıkabilir ve şehri havadan fotoğraflayabilirsiniz.