ŞANGAY

ŞANGAY Uçak Bileti
DÜNYANIN YENİ BAŞKENTİ

Son yıllarda yükselişiyle tüm dikkatleri üstüne çeken Çin’in en büyük kenti Şangay, kozmopolit yapısıyla Çin’in dünyaya açılan penceresi. Bu büyük ülkenin ekonomik, entelektüel, kültürel, bilimsel ve teknolojik merkezi olan Şangay, modern ile geleneksel olanın kusursuz bir şekilde birbirine karıştığı bir kent.

Şangay için “zenginlerin cenneti, fakirlerin cehennemi” denir. Bu kontrastı kentin sokaklarında görmek mümkün. Aslında bu kontrast, aynı zamanda kentin hareketli ve bir anlamda da tutkulu günlük yaşantısını da sağlıyor. Bir kültürlerarası buluşma noktası olan Şangay, keşiflere açık gezginler için çok şey sunuyor.

>> Gitmeden Önce

>> Yapmadan Dönme

Hava Durumu Yükleniyor.

BUGÜN

1 CNY = 0,34 TL 1 CNY = 0,16 USD
GMT +8

YEREL SAAT

03 53

Gitmeden Önce

Oku

Şanghay Bebeği Wei Hui

 

İzle

Shanghai Express Josef von Sternberg
Empire of the Sun Steven Spielberg
In the Mood For Love  Wong Kar-Wai
Lust, Caution Ang Lee

 

Yapmadan Dönme

Şangay Müzesi’nde kaybol!
People’s Square (Halk Meydanı)’de bulunan  Şangay Müzesi, her ne kadar güzel bir şekilde sunulmasa da ülkenin 5000 yıllık tarihini yansıtan objelerle dolu. Fakat müzeyi tek seferde gezmeye çalışmayın. İçerisinden birkaç bölüm seçerek ilerlerseniz, geziniz çok daha verimli ve zevkli olacaktır.

 

The Bund’u gez!
Nehir kenarındaki The Bund bölgesini biraz fazla turistik olabilir. Fakat bu durum, burayı görmeden dönmenize sebep olmamalı.

 

Akrobasi gösterileri izle!
Şangay’da akrobasi gösterileri kaçırılmamalı. Her gece düzenenlenen gösteriler, yaklaşık iki saat sürüyor.  The Shanghai Acrobatic Troupe, 1951’de kurulmuş ve Çin’in en iyi akrobasi grubu olarak biliniyor. Mutlaka izleyin.

Shanghai Center Theatre:
Adres: No. 1376 Nanjing Road (W), Tel:  (21) 627 98600

Shanghai Circus World - Middle Theatre:

Adres: Gonghe Xinlu 2266, Baoshan District, Tel: (21) 566 56622

 

Huangpu nehrinde tekneyle dolaş!
Huangpu nehri, Dingshan gölünden aldığı suyu 114 kilometre boyunca taşıyor. Bu mesafenin 40 kilometresi doğruca Şangay kenti sınırlarından geçiyor. 400 metre genişliğinde ve 9 metre derinliğinde olmasına rağmen, Çin’in uluslararası ticaretinin üçte biri bu nehir vasıtasıyla gerçekleşiyor. Nehir, aynı zamanda kentin simgesi… 13 milyon nüfusa sahip bu büyük metropolün su ihtiyacını da yine bu nehir karşılıyor. Üzerinde tekneler ve vapurlarla dolaşmak eğlenceli bir aktivite olarak Şangay’a gelince yapılması gerekenlerden...

Tekneler Shiliupu Wharf’tan kalkıyor. Adresi; Zhongshan Donglu 127 & 219, Tel: (21) 631 888888.

 

Çay al!
Çin çay kültürü, çayı hazırlama metodlarından, hazırlarken kullanılan ekipmanlara ve çay içme sebeplerine kadar birçok ilginç detaya sahip. Çin çayları, ilaçlarda ve Çin yemeklerinde de kullanılıyor. Mutlaka deneyin!

Reklam   
YÜKLENİYOR
Arama sonuçlarınız getiriliyor...
YÜKLENİYOR
ÖDEME / REZERVASYON İŞLEMLERİ TAMAMLANIYOR
Bu işlem, bir kaç saniye sürebilir.Lütfen pencereyi kapatmayınız!
YÜKLENİYOR
ÖDEME İŞLEMLERİ TAMAMLANIYOR
Bu işlem, bir kaç saniye sürebilir.Lütfen pencereyi kapatmayınız!
ÖDEME ONAYINIZ BEKLENİYOR
LÜTFEN ÖDEME İÇİN SEÇTİĞİNİZ KARTI TELEFONUNUZDA AÇILAN EKRANDA ONAYLAYIN
-
Yükleniyor...