Rodos

10:03:16

GMT +03:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
19º
Parçalı bulutlu
16º / 21º
 • Sa
  15º/17º
 • Ça
  15º/17º
 • Pe
  15º/18º
 • Cu
  16º/19º

Plajları, tarihi yapıları ve Ege’ye özgü renklerle bezenmiş evleriyle içinizi ısıtan adada, uzun süre sıcak güneşin ve pırıl pırıl denizin etkisinde kalabilirsiniz. Ege’nin mavi sularında yüzmeden, enfes lezzetleri tatmadan ve adanın dinamik gece hayatıyla tanışmadan önce Rodos’te gezilecek noktalar ile ilgili önerilerimize göz atabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi: Rodos’ta gezilecek yerler arasında ilk sıralarda olan bu doğal cennette mayıs-eylül arasında çok güzel manzaralar ile karşılaşabilirsiniz.

Hipokrat Meydanı: Adanın Eski Şehir olarak adlandırılan bölgesinde yer alan meydan ve çevresinde birçok mağaza ve kafe yer alıyor. Bu bölgede hem adanın tarihi havasını soluyabilr hem de keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Lindos: Adanın doğu kısmında yer alan bölgede beyaz evler, dar sokaklar, mavi camlı pencereleri ile bir Ege havası soluyabilirsiniz.

Mandraki Limanı: Tarihi detaylarla çevrili olan limandan adanın diğer bölgelerine de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Grand Masters Sarayı: Eski Şehir bölgesinde yer alan saray, Şövalyeler Dönemi’nden kalma en önemli eserlerden birisi olarak dikkat çekiyor.

Rodos Kalesi: Şehrin, Eski Şehir olarak adlandırılan bölgesini çevreleyen kale, aynı zamanda denizden adaya ulaştığınızda ilk karşımıza çıkan detay olarak öne çıkıyor.

Kanuni Sultan Süleyman Camii: Sokrates Sokağı’nın sonunda yer alan ve renkli dış duvarlarıyla dikkat çeken camii, 1523’te yapılmış.