Rio De Janeiro

03:10:29

GMT -03:00

1 R$ (BRL)
=
1.4 TL (TRY)
Bugün
24º
Orta şiddetli yağmur
22º / 26º
 • Sa
  21º/25º
 • Ça
  21º/24º
 • Pe
  21º/25º
 • Cu
  21º/26º

Bavul.com, Rio de Janeiro uçak biletleri ile ilgili sürekli güncellenen bilgiler sunmaktadır. Rio de Janeiro, gözde turistik mekanlar listenizde yer alıyorsa Brezilya’ya yılın herhangi bir zamanında seyahat edebilirsiniz. Rio de Janeiro’ya gitmek istediğiniz zaman aralığını seçin ve Rio de Janeiro uçak biletleri teklifleri hakkında detaylı bilgileri gözden geçirin.

 

Rio de Janeiro’yu ziyaret etmek için mükemmel zaman ve Rio de Janeiro uçak biletlerinin rezervasyonu

Rio de Janeiro, özellikle Mayıs–Eylül döneminde iyi bir tatil yeridir. Bununla birlikte Rio de Janeiro uçak biletleri için farklı bir zaman aralığı seçmek isterseniz şehir, her mevsimde sizi sürprizlerle karşılayacaktır.

Rio de Janeiro uçak biletleri fırsatı hakkında

Rio de Janeiro, en güzel şehir unvanı için Sidney gibi büyük şehirler ile yarışır. Guanabara körfezinin merkezinde yer alan Rio de Janeiro, geniş alana yayılmış beyaz kum sahilleri ile tam bir kumsal şehridir.

Rio de Janeiro uçak bilet fırsatları – Şehir tarihi

Şehir, 500 yıl önce bir Portekiz gemisi tarafından keşfedilmiştir; 1502 yılının ilk gününde, kaptan, körfezi nehir ağzına benzettiği için buraya, Ocak ayı nehri anlamına gelen Rio de Janeiro adını vermiştir. Şehirde hiçbir nehir olmadığı keşfedildikten sonra bile bu isim kalıcı olmuştur. Yerel halk yeni kurulan şehir alanına Cariocas– beyaz insanların evleri adını vermiştir. Günümüzde şehir sakinleri bu ismi kullanmaktadır. Rio de Janeiro "Cidade Maravilhosa" – Muhteşem Şehir olarak adlandırılmaktadır ve bu unvanı kesinlikle hak ediyor.

Rio de Janeiro uçak biletleri ve "Cidade Maravilhosa" gezisi rezervasyonu;

Tatil yeri olarak Rio de Janeiro’yu seçerseniz zaman aralığını seçerken kumsalda geçireceğiniz yeterli süreyi de eklemeyi unutmayın. Hiçbir şey Rio de Janeiro’yu kumsalları gibi tanımlamaz. Copacabana ve Ipanema, iki tanınmış kumsaldır, ikisi de yılın dört mevsimi güneşlenilebilen geniş beyaz kumsallara sahiptir. Yerlilerin ve turistlerin çoğu zamanını geçirdikleri, tüm gün güneşlendikleri ya da geceleri barlarda ve restoranlarda serinledikleri bir yer olan kumsal, aynı zamanda Rio de Janeiro’nun eğlence merkezidir.

Rio de Janeiro tarzında bir gezi ve kültürel deneyim

Şehrin farklı yönlerini keşfetmek isterseniz şehrin dışındaki kenar mahalleleri ziyaret edebilir ya da Şubat ayında düzenlenen Karnaval’a katılarak ilginç kültürel deneyimler yaşayabilirsiniz. Gecekondular, yani şehrin dış yamaçlarındaki varoşlar, Rio’nun görkemini yansıtan yüzlerinden sadece biridir. Bu konutlar, şehrin kaldırabileceğinden çok daha hızlı büyüyerek Rio de Janeiro’nun sınırlarını sürekli büyütmektedir. Bu konutlar, şehrin kontrol edilemeyen doğasının ifadesidir ve böyle bir topluluğu ziyaret ederek önemli bir kültürel deneyim yaşayabilirsiniz. Bir diğer sıra dışı deneyim ise ziyaretçi sayısının en fazla arttığı, Şubat ayında düzenlenen Karnaval’dır. Bir gecelik şenlikler sırasında parlak sahneler ve kostümlü dansçılar caddeleri ışıkla, renk ve müzikle doldurduktan sonra şehir merkezi sessizleşir. Yerlilerin ruhunu tam olarak tanımlayan unutulmaz şenliklerden kesinlikle zevk alacaksınız. Rio de Janeiro uçak biletleri ve şehirdeki oteller için Bavul.com sitesine göz atın.

Brezilya’da Tatil

Rio de Janeiro’nun yanı sıra São Paulo da Brezilya'nın en önemli turistik yerlerinden biridir. Brezilya uçak biletlerinizi zamanında ayırtın ve Brezilya’nın en meşhur şehirlerine seyahat etmeye hazırlanın.

Bavul.com: Rio de Janeiro için uçak bileti rezervasyonu ve internet üzerinden check-in.