Phoenix

11:13:20

GMT -07:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
22º
Kapalı
17º / 27º
 • Cu
  19º/27º
 • Ct
  19º/29º
 • Pa
  19º/28º
 • Pt
  19º/29º

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 10 şehrinden biri olan Phoenix’te gezilecek yerler haliyle oldukça fazla. Dinlenmek istediğinizde parklar ve bahçeler, tarihle başbaşa kalmak istediğinizde kapsamlı ve geniş koleksiyona sahip müzeler, eğlenmek istediğinizde de eğlence merkezleri sizi bekliyor bu şehirde. Keşif için hazırsanız Phoenix’te gezilecek noktalar ile ilgili önerilerimize göz atabilirsiniz.

Çöl Botanik Bahçesi: Çöller ve dağlarla çevrili olan şehrin belki de en yeşil noktalarından biri olan bahçede sayısız kaktüs türü ve renkli bitki sizi bekliyor.


Camelback Dağı ve Echo Kanyonu: Heybetli bir görüntüye sahip dağ bölgesinde yer alan kanyonlar extreme sporlardan hoşlananların buluşma noktası. Siz fotoğraf çektirirken arkanızda paraşütle atlayan birilerini görürseniz şaşırmayın

South Mountain Park: Koruma alanı ilan edilmiş park ve bölgesi ülkenin en önemli doğal alanlarından biri olarak öne çıkıyor. Bölgeye düzenlenen özel turlara katılabileceğiniz gibi özel aracınızla da burayı ziyaret edebilirsiniz.

Piestawa Tepesi: Şehrin koruma altına alınmış noktalarından biri olan tepe muhteşem manzarasıyla sizi büyüleyebilir.

Büyük Kanyon Ulusal Parkı: Parkları ve koruma altına alınmış alanlarıya ülkenin çekim noktası olan Phoenix’te yer alan bu kanyon alanı Kolorado Irmağı’nın yerkabuğunu aşındırmasıyla oluşmuş. Kanyonun derinliği bazı noktalarda 1600 metreye kadar ulaşıyor.

Arizona Bilim Merkezi: Astronomi hakkında bilgiler edinebileceğiniz planetarium ve IMAX sinemanın yer aldığı merkez çocuklarınız için oldukça eğlenceli bir durak olabilir.

Sanat Müzesi: Amerika, Asya, Latin Amerika kültürlerine ait modern sanat eserlerini görebileceğiniz müze her ayın ilk cuma günü ücretsiz .