Paris

22:29:01

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
12º
Az bulutlu
6º / 17º
 • Cu
  6º/18º
 • Ct
  7º/19º
 • Pa
  7º/18º
 • Pt
  7º/17º

Paris’in en yüksek notlarından kente bak!

Eiffel Kulesi, Sacré Coeur, La Tour Montparnasse ve Defense bölgesinde bulunan La Grande Arche; Paris’in en yüksek noktaları. Bu noktalardan Paris’in inanılmaz güzellikteki manzarasına bakmadan dönmeyin.

 

Louvre’da kaybol!

Dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Louvre’un zengin koleksiyonun sergilendiği koridorlarında kaybolun.

 

Bateaux Mouches ile Seine üstüne gez!

Seine nehri kenarında dolaşırken, üstü şeffaf bir şekilde kapatılmış gezi tekneleri göreceksiniz. Bu teknelere Bateaux Mouches adı veriliyor. Bu tekneler biraz turistik olsa da, özellikle Paris’i ilk defa ziyaret ediyorsanız, kentin sunduğu eşsiz manzaraların tadını çıkarmak için oldukça iyi bir yol. Yaklaşık her yarım saatte bir tekne kalkıyor. Ücret ise yetişkinler için 11€, 12 yaş altı çocuklar için 5€50. Ayrıca geceleri bu teknelerde yemek servisi de yapılıyor. Daha fazla bilgi için: http://www.bateaux-mouches.fr/

 

Boheme hayatı yaşa!

Montmatre bölgesinin küçük sokaklarında kaybolun. Bir dönem orada yaşamış olan ressamların, şairlerin, yazarların, müzisyenlerin gözleriyle Paris’e bakmaya çalışın.

 

Pompidou’da yaratıcı olun

Pompidou, dünyanın en büyük modern sanat koleksiyonlarından birine sahip olsa da, asla bir müze değil. Burası, yaşayan bir kültür merkezi… Bu yüzden Pompidou’da sadece sergiler yok. Müthiş bir kütüphane, videotek ve dönem dönem workshop’ların düzenlendiği salonlar var. Pompidou’nun programına mutlaka göz atın!

 

Seine Nehri kıyısında yürüyüşe çık!

Gazetenizi ya da dilerseniz şarabınızı alın ve Seine nehri kıyısında yürüyüşe çıkın.

 

Citroen 2 Cheveaux ile kenti keşfet!

New York’un taksileri, Venedik’in gondolları varsa, Paris’in de 2 Cheveaux’ları var. ‘60’larda ekonomik bir araç üretme fikriyle ortaya çıkan bu arabalar, kısa sürede kentin simgelerinden biri haline gelmiş.

Bu sevimli küçük araçlarla size göre özel tasarlanmış kent turları yapmanız mümkün. 4 Roues Sous 1 Parapluie (http://www.4roues-sous-1parapluie.com/) , aynı zamanda rehber olan şoförleriyle Citroen 2 Chevaux araçlar üstünde kent turları düzenliyor. Acentenin sunduğu standart tur paketlerinden birini seçebilir ya da kendi turunuzu yaratabilirsiniz.

 

Seine Nehri kıyısında yürüyüşe çık!

Gazetenizi ya da dilerseniz şarabınızı alın ve Seine nehri kıyısında yürüyüşe çıkın.

 

*Yeterli bilgi bulamadınız mı?

Size diğer sayfalarımıza da göz atmanızı ve Haftasonu Paris yazımızdaki tüyolarımızı okumanızı tavsiye ederiz!