Palma Mallorca

23:58:34

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
17º
Parçalı bulutlu
13º / 20º
 • Pe
  14º/21º
 • Cu
  16º/23º
 • Ct
  16º/23º
 • Pa
  17º/24º
Eyalet sistemiyle yönetilen İspanya’nın eyaletlerinden biri olan Balear Takım Adaları’nın en favori tatil cenneti Mallorca’da gezilecek yerler oldukça fazla. Başta Palma de Mallorca olmak üzere Alcudia gibi farklı bölgeleri de olan ada, genelde güneş deniz-güneş-kum üçlüsü için tercih ediliyor. Yaz ayları boyunca plajları dolup taşan adada, gezilip görülecek onlarca yapı, müze ve eser sizi bekliyor. Mallorca’da gezilecek noktalar arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız kısa önerilerimize göz atabilirsiniz.

Palma: Ada nüfusunun büyük bir çoğunluğunun yaşadığı Palma şehri, adanın kalbinin attığı yer.

La Rambla: Palma şehrinin en turistik ve kalabalık caddelerinden biri olan La Rambla, Barcelona’dakinin küçük bir kopyası.

Plaza Major: Palma’da yer alan, ismini Madrid’in en büyük ve kalabalık caddelerinden birinden alan bölge turistik restoran ve kafeleriyle dikkat çekiyor.

Palma Katedrali: Şehrin ünlü katedralinin bir de hikayesi var. Hikayeye göre Aragon kralı I. Jaime Mallorca'ya giderken fırtınaya yakalanmış ve bu fırtınadan sağ çıkarsa kilise yaptırmaya karar vermiş. 13. yüzyılda yapılmış olan bu gotik katedral 1587'de tamamlanmış.

Almudaina Sarayı: Palma şehrinin simgelerinden biri olan saray, katedralin hemen karşısında yer alıyor. Mağribi sarayı olan yapı Katalan ve İspanyol krallarının da katkılarıyla oldukça zengin bir mimariye kavuşmuş.

Bellver Kalesi: Gotik özellikler taşıyan şatonun yapım nedeni kralların yazlık ev ihtiyacı olmuş.

Plajlar: Adanın en görülmeye değer noktalarının başında tabii ki plajları geliyor. Ada genelinde karşılaşabileceğiniz adalar arasında Cala Fonoll, Reco De Sarena, Sant Pere, Magaluf Beach, En Repic, Cala Torta, Cala Es Carregador, Pollenca, Es Trenc Beach, Es Carbo Beach, Santa Ponsa, Coll Baix, Cala Mitjana, Oratori De Portals, Cala Es Marmols, Es Marques, Es Port Des Canonge, Sa Calobra ve Cala Figuera Beach yer alıyor.