Palermo

18:42:33

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
13º
Hafif yağmur
11º / 16º
 • Cu
  11º/15º
 • Ct
  11º/14º
 • Pa
  11º/14º
 • Pt
  11º/15º

İtalya’nın en gözde tatil rotalarından biri olan Sicilya Adası’nın en popüler şehirlerinden biri olan Palermo, Monte Alfano ve Monte Pellegrino dağları arasında saklanan bir doğal cennet. Doğasından tarihine sizi her yönüyle tatmin edecek bir tatile hazırsanız Palermo’da gezilecek yerler ile ilgili önerilerimize göz atarak, kent hakkında ön bilgi edinebilirsiniz.

Politeama Meydanı: Palermo’da gezilecek noktalar arasında ilk sırada gelen bu meydan, şehrin en hareketli ve kalabalık noktalarından biri. Meydanda her an karşınıza bir festival ya da etkinlik çıkabilir.

Politeama Garibaldi Tiyatrosu: Yapımına 1867 yılında başlanan ve 7 yılda tamamlanan tiyatro binasında Sicilya Senfoni Orkestrası’na ait klasik müzik konserlerini izleyebilirsiniz.

Galleria d’Arte Moderna: 200’e yakın resim ve 50’ye yakın heykelin yer aldığı modern sanat müzesinde İtalyan modern sanat örneklerini görebilirsiniz.

Theatro Massimo: İlgi çekici bir mimariye sahip olan opera binası 1874 yılında Gian Battista Basile tarafından tasarlanmış.

Piazza dei Quattro: Şehrin merkezi olarak kabul edilen meydan, 4 ana yolu birleştiren bir nokta aynı zamanda.

Duomo-Palermo Katedrali: Normani Meydanı yakınında, Corso Vitorio Emanuele Caddesi üzerinde yer alan katedral, 12. yüzyılda inşa edilmeye başlanmış ve 10 yıllık bir sürede tamamlanmış.

San Giovanni Delgi Eremiti Kilisesi: Normanni Sarayı’nın yanında yer alan kilise, Normanlardan kalan ender mimari yapılardan biri olma özelliğine sahip.

Normanni Sarayı: Roma kalıntıları üzerine inşa edilmiş saray, Araplar tarafından inşa edilmiş.

Piazza Del Parlamento: Türkçesi Parlamento Meydanı olan bölgede; Porta Nova adlı taş kapı, Palazzo Dei Normanni adlı Parlamento Binası, La Capella Palatina adlı şapel görülebilir.

Piazza Bellini: Şehrin en estetik meydanlarından biri olan Bellini’de La Martorana, San Cataldo, Santa Caterina adlı kiliseleri görebilirsiniz.

İskelet Müzesi: Dünyanın en ilginç müzelerinden biri olan İskelet Müzesi’ni mutlaka görmelisiniz.