Novosibirsk

01:42:33

GMT +06:00

1 руб (RUB)
=
0.09 TL (TRY)
Bugün
-2º
Hafif kar yağışlı
-3º / 0º
 • Pe
  -4º/3º
 • Cu
  -2º/6º
 • Ct
  -1º/7º
 • Pa
  1º/10º

Obi Irmağı kenarında yer alan şehir, gelişmiş kültürel ve ticari özellikleriyle ziyaretçilerini her daim büyülemeyi başarıyor. Köklü bir tarihi geçmişi olan kentte, heybetli yapılar arasında kaybolabilir, doğal güzellikler arasında huzur bulabilirsiniz. Keşfe hazırsanız Novosibirsk’te gezilecek yerler listemize göz atarak şehirle tanışabilirsiniz.

Novosibirsk Hayvanat Bahçesi: Novosibirsk’te gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alan hayvanat bahçesi çocuklarınız için çok eğlenceli bir nokta. Yaklaşık 5000 tür canlının yaşadığı bahçede, türü koruma altındaki hayvanları da görebilirsiniz.

Lenin Meydanı: Rus mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz meydan şehrin buluşma noktası olarak öne çıkıyor.

Lenin Heykeli: Ülke tarihinde önemli bir yere sahip olan Lenin’i ait heykel, şehrin önemli simgelerinden biri.

Pervomaisky Parkı: Şehrin en güzel parklarından biri olan Pervomaisky’de yeşil ve doğayla iç içe bir ortamda huzur bulabilirsiniz. Parkın içerisinde çeşitli anıtlar da yer alıyor.

Pervomaisky Botanik Bahçesi: Şehrin en renkli noktalarından biri olan bahçede, yüzlerce çeşit bitki türünü inceleyebilirsiniz.

St. Nicholas Şapeli: 1915 yılında yapılan şapel, Romanov Hanedanlığı döneminden kalma.

Novosibirsk Şehir Müzesi: Şehrin tarihine ait yüzlerce eseri görebileceğiniz müze, mimari özellikleriyle de ön planda.

Opera ve Bale Binası: Kültür ve sanata oldukça önem verilen şehirde, çeşitli oyun ve gösterilerin sergilendiği opera binasında bir gösteri izleyebilirsiniz.

Alexander Nevsky Katedrali: Şehrin en heybetli yapılarından biri olan katedral, şehrin geçmişine ışık tutuyor.

Novosibirsk Devlet Üniversitesi: Üniversite ve çevresi her daim kalabalık ve canlı. Şehrin canlı yüzünü görmek için ideal bir durak olabilir.