Nice

22:30:59

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
13º
Açık
10º / 17º
 • Cu
  12º/18º
 • Ct
  14º/18º
 • Pa
  14º/19º
 • Pt
  14º/19º

Akdeniz Kıyısında Uzun Bir Yürüyüş

Nice Akdeniz'in büyüleyici manzarasının tadını en güzel çıkartacağınız şehirler arasında yer almakta. Nice'de gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alan "Promenade des Angles" üzerinde uzun bir yürüyüş yapmalısınız. "İngilizce Caddesi" Nice hava durumu el verdiği ölçüde gezginlere muhteşem bir yürüyüş parkuru sunmaktadır.

Çiçek Savaşına Katılın

Eğer Nice'i Şubat aylarında ziyaret ediyorsanız kesinlikle Çiçek Savaşları'na katılmalısınız. Yıllardır geleneksel olarak  Promenade des Angles üzerinde gerçekleştirilen bu etkinlikle şehrin sakinleri ve turistler ellerindeki buket buket çiçekleri havaya savurarak eğlenirler. Bu harika etkinlik sonucunda Nice'de günlerce süren bir çiçek kokusu hakim olur.

Nice Karnavalı'nın Tadını Çıkartın

Venedik Karnavalları ile birlikte Dünya'ca ünlü karnavallar arasında yer alan Nice Karnavalı bu şehre gelen herkesin katılması gereken bir etkinliktir. Şubat ayında düzenlenen bu etkinlik kapsamında Çiçek Savaşları'nın yanı sıra maskeli dans şölenleri, dev maketlerle yapılan geçit törenleri Nice Karnavalı içerisinde düzenlenmektedir.

Castel Plajı'nda Denize Girin

Gerçek bir tatil cenneti olan Güney Fransa Nice gezilecek yerler ve manzaralık plajlarıyla öne çıkar. Bu nedenle Nice'e gitmişken sakın dünyaca ünlü Castel Plajı'nı atlamayın. Akdeniz'in harika sularında yüzerken kendinizi kaybedeceksiniz!