Nevsehir

23:14:46

GMT +03:00

Bugün
17º
Kapalı
14º / 21º
 • Ça
  8º/18º
 • Pe
  8º/17º
 • Cu
  7º/19º
 • Ct
  10º/20º

Nevşehir Ulaşım (Kapadokya Ulaşım):

Kente Ulaşım

Nevşehir, turistik önemi dolayısıyla, karadan ve havadan kolayca ulaşılabilen bir şehir. Kentteki havaalanının yanı sıra Kayseri Havaalanı'ndan da, düzenlenen özel servislerle Nevşehir'e ulaşılabilir.

 

Kendi Aracınızla

Türkiye’nin her yerinden Kapadokya’ya karayolu ile ulaşım sorunsuz şekilde yapılabilir. Yollar iyi ve güvenli. Eğer bir turla gitmiyorsanız kendi aracınızla gitmeniz en iyi seçenek. Zira sadece bir-iki turistik bölge ile sınırlı bir tatil düşünmüyorsanız, gezilecek, görülecek çok yer olduğu için aracınız size zaman ve konfor sağlayacaktır. Kapadokya’ya kendi aracıyla İstanbul’dan gelmek isteyenler Ankara istikametini, Ankara’dan gelecek olanlar Aksaray ve Kayseri, İzmir tarafından gelecekler ise Afyon-Konya yolunu kullanmaları gerekiyor. Bizde size kendi aracınızı kullanmanızı veya Kapadokya'da araç kiralamanızı tavsiye ederiz, Kapadokya'yı kendi planınıza göre gezmenizi sağlayacaktır. Diğer tavsiyelerimizi de Kapadokya Gezi Rehberi yazımızda bulabilirsiniz.

 

Otobüsle 

Kayseri, Niğde, Aksaray gibi çevre illerden düzenli olarak otobüs seferleri yapılıyor.

Otogar: 213 40 25

 

Uçakla

Kapadokya’ya havayolu ile gitmeyi tercih ediyorsanız iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki Nevşehir’in merkezine 30 km. uzaklıktaki Nevşehir Tuzköy Havalimanı. Diğeri ise Kayseri Havalimanı ki, 100 km. mesafede yer alıyor. Kayseri’den Nevşehir merkeze otobüs ve midibüs seferleri düzenleniyor. Kapadokya’ya Pegasus Havayolları beş sefer yapıyor, THY’nın ise haftada dört kez Kayseri’ye uçuşu var. Nevşehir Tuzköy Havalimanı: +90 384 421 44 55 (15 hat)

 

Kent İçi Ulaşım

Bu bölgede şehir içi ulaşım dolmuş, minibüs, otobüs ile yapılıyor. Merkezler arasındaki mesafeler uzun olmadığı için toplu taşıma araçları ulaşım soruna ekonomik bir çözüm. Dilerseniz taksiyi de tercih edebilirsiniz. Kapadokya’yı keşfetmeye gelen yerli ve yabancı turistler özel araçları ile gezmeyi tercih ediyorlar. Yabancı konuklar genellikle araç kiralıyor. Gençler ve maceracılar için ise iki alternatif daha var: Bisiklet ve ATM.