Nevsehir

18:30:30

GMT +03:00

Bugün
17º
Hafif yağmur
13º / 20º
 • Pt
  13º/25º
 • Sa
  13º/21º
 • Ça
  7º/17º
 • Pe
  9º/17º
Nevşehir

Kapadokya bir masal dünyası sunuyor bizlere.

 

 

Nevşehir

 
 
Tarihte Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerinin bazı bölümlerini içine alan ve merkezi de Nevşehir olan bölgeyi Persler Kapadokya olarak adlandırmış.  Günümüzde ise Nevşehir (şehir merkezi)-Ürgüp-Avanos üçgeni içinde kalan bölgeye Kapadokya deniyor; bütün dünya tarafından bu isimle anılıyor. 
 
Nevşehir Kapadokya Havalimanın şehir merkezine uzaklığı 30 kilometredir. Kapadokya havalimanın Ürgüp'e uzaklığı 49 kilometredir. Nevşehir havalimanı üçlü kodu ''NAV'' dır. İstanbul'dan hafta'nın hergünü karşılıklı direkt seferlerle Nevşehir'e uçuş mevcuttur.
 
Türk havayolları, Pegasus Havayolları ile ulaşım sağlanabilir.
 

Nereleri Gezmeli

Türkiye’nin dört bir yanı tarihi ve turistik değerlere sahip… Ancak ne Türkiye’de ne de dünyanın başka bir yerinde bu kadar renkli, fantastik, sürprizlerle dolu; hem eğlenip, hem kültürel olarak beslenebileceğiniz ve eğer isterseniz doğa sporları için size sayısız alternatif de sunan zengin bir yerleşim kültürüne çok nadir rastlayabilirsiniz. Kapadokya sahip olduğu doğal ve kültürel mirasla sizi hep şaşırtacak ve kendine hayran bırakacak, gizem dolu bir aysberge de benzetilebilir.
 
Kapadokya denilince ilk akla gelen doğa harikası Peri Bacaları oluyor.  Oysa zaman ayırıp bölgeyi daha fazla keşfetmeye niyetlenirseniz, bu gizemli topraklar size beklediğinizin çok üstünde bir doğal güzellik sunuyor.
 
Nevşehir ve Kapadokya'da nereleri gezmeli, kültür ve eğelence, ve neler tatmalı hakkında bir rehber için Kapadokya Gezi Rehberim yazımızı okuyabilirsiniz. Burada gün gün yapabileceklerinizi bulabilir, kaçırmamanız gerekenler hakkında bilgi alabilirsiniz.