Nantes

22:19:10

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
13º
Açık
7º / 19º
 • Cu
  8º/19º
 • Ct
  8º/21º
 • Pa
  9º/19º
 • Pt
  9º/18º

Gelişmiş bir liman kenti olan Nantes’te gezilecek yerler arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Tarihi açıdan zengin özellikler barındıran yapılardan doğayla iç içe huzurlu ortamlar sunan parklara kadar sayısız seçeneğiniz olan Nantes’te gezilecek noktalar birbirine hep yakın mesafede yer alıyor. Keşfe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız şehir hakkındaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Bretonya Dükleri Şatosu: Şehrin en önemli simgesi olan bu şatoda zamanında Breton dükleri yaşamış. Şatonun müzeye dönüştürülmüş iç kısmını gezebilirsiniz. Müzede 15. yüzyıla tarihlenen eserler sizi bekliyor.

Commerce: Şehrin merkezi olan bu bölgede her türlü ihtiyacınıza cevap bulabilir, bir şeyler atıştırabilir ve hatta alışveriş yapabilirsiniz.

Loire Irmağı: Şehrin içinden geçen ırmak ve çevresi her daim kalabalık ve canlı oluyor. Irmak kenarında yer alan kafeler ve yürüyüş alanlarında siz de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kraliyet Meydanı (Place Royale): Şehrin bir diğer kalabalık noktası da bu meydan. Meydan her daim kalabalık ve canlı.

St. Nicolas Kilisesi: İçerisinde zaman zaman temalı sergilerin düzenlendiği kilise, mimari detaylarıyla ilginizi çekebilir.

Opera Binası: Zengin detaylara sahip mimarisiyle şehrin simgesel yapılarından biri olan bina, görülmesi gerekenler listenizde ilk sıralarda yer alabilir.

St. Pierre Katedrali: Nantes’in bir diğer önemli yapısı olan katedral, yemyeşil bahçesi ve heybetli görüntüsüyle görmeniz gereken dini yapılardan biri olarak öne çıkıyor.

Müzeler: Şehirde her an bir müze karşınıza çıkabilir. Bunlar arasında Dobrée Müzesi, Jules Verne Müzesi, Matbaa Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Doğal Tarih Müzesi ve Donanma Müzesi yer alıyor.