Nairobi

09:35:03

GMT +03:00

1 KSh (KES)
=
0.06 TL (TRY)
Bugün
21º
Hafif yağmur
15º / 26º
 • Sa
  15º/24º
 • Ça
  16º/23º
 • Pe
  15º/24º
 • Cu
  15º/23º
Nairobi’de gezilecek yerler genellikle doğal alanlar oluyor. Çünkü kent, yüzlerce kilometrelik bir doğal alana sahip. Bu alanların en önemlisi şehre bir saatlik uçuş mesafesinde olan Masai Mara. Bu bölgeyi görmek için safari turlarına mutlaka katılmalısınız.

Zürafa Müzesi: Nairobi’de gezilecek noktalar arasında en dikkat çekici olanı bu müze. Afrika’da olduğunuzu hissettirecek ilk anılarınız burada oluşabilir çünkü müzede yer alan zürafaları ellerinizle besleyebilir, onların doğal yaşam süreçlerini gözlemleyebilirsiniz.

Nairobi Ulusal Parkı: Şehrin dışında yer alan park; zürafa, aslan, hipopotam gibi canlıların doğal yaşam alanı olarak dikkat çekiyor.

Mamba Köyü: Şehrin en önemli turistik bölgelerinden biri olan köy, timsahlarıyla dikkat çekiyor. Bölge, şehre bir buçuk saat mesafede yer alıyor.

Ol Donyo Sabuk Ulusal Parkı: Şehre 65 km mesafedeki park, farklı canlı türleriyle dikkat çekiyor.

Kenyatta Uluslararası Konferans Merkezi: Kentin en yüksek binalarından biri olan yapının manzarası görülmeye değer.

Karin Blixen Müzesi: Danimarkalı yazarın yaşadığı çiftlik evinin müzeye dönüştürülmesiyle oluşan alan, Out of Africa adlı ünlü filme de konu oldu.

Masai Mara: Nairobi’nin içerisinde yer almasa da bu şehre adım atmışken mesafeyi göze alarak mutlaka görmeniz gereken bölgelerden biri de Masai Mara. Nairobi’den yaklaşık 45 dakikalık bir uçuş ile ulaşabileceğiniz Olare Orak Havaalanı’ndan özel araçlarla ulaşım sağlanan Olare Motorogi adında bölgede Afrika’nın sahipleri olan canlı çeşitleriyle karşılaşabilirsiniz. El değmemiş bir doğa içerisinde yaşayan vahşi hayvanların en doğal anlarına tanıklık ettikten sonra butik ve yerel otellerde konaklayabilirsiniz. Katılacağınız safari turları için ideal dönemler temmuz ve ağustos ayları. Çünkü bu dönemde çok sayıda antilop, Massai Nehri’ni aşıp kuzey Serengeti’nin yamaçlarından geçiyor. Safari boyunca karşılaşacağınız diğer ünlüler ise aslan, su aygırı, leopar, timsah ve gergedan gibi canlılar olabilir.