Münih

21:57:32

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Hafif yağmur
4º / 11º
 • Cu
  0º/13º
 • Ct
  2º/15º
 • Pa
  3º/15º
 • Pt
  3º/14º

Alman birası, Alman sosisi, Alpler, şık caddeler, lüks arabalar, göz kamaştırıcı binalar…  Bütün bunları yan yana sıralayınca, akla Münih gelebilir. Belki bu sıraladıklarımıza eklenmesi gereken çok önemli bir şey daha var: Oktoberfest… Yani Almanların dünyaca ünlü “bira içme festivali”! 

Münih, Almanya’nın üçüncü büyük şehri, ama birçok açıdan Berlin’i ve Hamburg’u geride bırakacak kapasitede. Her şeyden önce yaşam kalitesi bu iki şehirden çok daha yüksek… Haliyle Münih’teki hayat, bu iki şehirden çok daha pahalı… “Zengin” bir şehirde olduğunuzu, Münih’in caddelerinde dolaşırken hemen hissediyorsunuz zaten.

Ayrıca Münih’teki müzeler, aralarında Leonardo da Vinci’nin de bulunduğu dünyaca ünlü eserleri sergiliyor. Zamanında birçok sanatçıya ve yazara ev sahipliği yapmış olan şehir, günümüzde ise BMW ya da Siemens gibi dünyaca ünlü markaların merkezlerini barındırıyor.

Bütün bunlara ek olarak şehrin mimarisi, II. Dünya Savaşı’nın yıkıcı etkisine rağmen göz kamaştırıcı canlılığını koruyor. Şehir merkezinde dolaşırken insan kendini halen zamanda yolculuğa çıkmış gibi hissedebiliyor.