Münih

16:33:46

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
Hafif kar yağışlı
-3º / 7º
 • Cu
  -3º/8º
 • Ct
  -2º/7º
 • Pa
  2º/7º
 • Pt
  3º/9º

Tollwood Festivaline git!

Eğer yaz aylarında Münih’te bulunuyorsanız Olimpiyat Parkı’ndaki Tollwood festivalini mutlaka görün. Burada açılan stantlar dünya mutfağından çeşitli yiyecekleri tat ve konserleri dinleyin. Münihliler bu festivale bayılıyorlar.

 

Maximilianstrasse’de yürü!

Paris için Champs-Elysees ne ise, Münih için de Maximilianstrasse o. Bu ünlü bulvarda yürüyün ve Münih’in “lüks” havasını soluyun.

 

Şehri bisikletle gez

Münih’te bisiklet kiralamak çok kolay… Şehri kısa bir süreliğine ziyaret edenler için, çeşitli yerlerde Deutsche Bahn’ın (Alman Demiryolları) bisikletleri duruyor. Bunları uygun bir fiyata kiralayıp şehri gezebilirsiniz. Özellikle Englischer Garten boyunca ve Isar nehri kıyısında harika bisiklet yolları var.

 

Buz pateni yap

Eğer kış aylarında Münih’e geldiyseniz, Schloss Nymphenburg’un bahçesindeki göllerde buz pateni yapabilirsin.

 

Noel Pazarını gez

Noel zamanı Almanya’daki birçok şehirde olduğu gibi Münih’te de Noel pazarları kuruluyor. Bu pazarları gezin, Almanların “Glühwein” dedikleri sıcak şaraplardan içip ısının ve “Brezel” denilen çöreklerden yiyin. Havadaki tarçın, portakal, şarap, elma ve kar kokusunu içinize çekmeyi unutmayın!

 

Frauenkirche’nin kulesine çık

Frauenkirche’nin neredeyse 100 metre boyundaki kulelerinden birine çıkıp manzaranın tadını çıkarmadan Münih’ten ayrılmayın. Eğer şansınız varsa Alpleri bile görebilirsiniz.