Montreal

17:52:48

GMT -04:00

1 $ (CAD)
=
4.57 TL (TRY)
Bugün
10º
Orta şiddetli yağmur
9º / 11º
 • Pe
  5º/13º
 • Cu
  4º/15º
 • Ct
  7º/11º
 • Pa
  6º/12º
Görülmesi Gereken Yerler

Şehrin caddeleri ve sokakları size Paris’i ya da Bordeoux’u hatırlatabilir. Çünkü uzun yıllar şehirde hüküm sürmüş Fransızlar mimariden sanata birçok konuda izlerini bırakmış burada. Doğal alanların geniş yer kapladığı topraklar tarihsel zenginlikleriyle de ziyaretçilerini her daim büyülemeye devam ediyor. Bu şehri görmek için sabırsızlanıyorsanız Montreal’de gezilecek noktalar burada!

Centre-Ville: Şehrin merkezi olarak kabul edilen bölge, her daim kalabalık ve canlı.

McGill Üniversitesi: Ülkenin en önemli üniversitelerinden biri olan McGill, görülmeye değer.

Ville Souterraine (Yer Altı Şehri): Soğuk havalarda kent halkının buluşma yeri olan yeraltı şehri, 32 km uzunluğunda. Buradan sokaklara, iş merkezlerine, metro istasyonlarına ulaşabilirsiniz.

Parc du Mont-Royal: Şehir sakinlerinin genellikle spor yapmak için tercih ettiği park, farklı aktivite alanlarıyla da dikkat çekiyor. Şehre hakim manzarasıyla dikkat çeken parktan panoramik şehir manzarasını izleyebilirsiniz.

St-Joseph Bazilikası: 97 metrelik kubbesiyle dikkat çeken yapı, dünyanın en yüksek dini yapılarından biri olarak biliniyor.

Güzel Sanatlar Müzesi: 19 yüzyılın sonlarından itibaren tarihlenen eserleri bulabileceğiniz müze Montreal’de gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalı.

Sanat Evi: Şehrin önemli sanat alanlarından biri olan binada, operadan klasik müzik konserlerine kadar çeşitli etkinlikler sunuluyor.

Eski Montreal: Kentin tarihine ışık tutan bölge, 17. ve 18. yüzyıldan kalma yapılarıyla dikkat çekiyor.

Notre-Dame Kilisesi: Neo Gotik mimari detaylar içeren kilise, İrlandalı mimar James O’Donnell tarafından tasarlanmış.

Arkeoloji ve Tarih Müzesi: Şehrin kuruluşundan bugüne kadar birçok eserin sergilendiği müzeyi gezmek için birkaç saat ayırmalısınız.

Eski Liman Bölgesi: St. Laurence Nehri üzerinde kurulmuş olan bölge, tekne turları ve yürüyüş gibi aktiviteler için ideal.