Minsk

08:26:33

GMT +03:00

Bugün
Hafif yağmur
6º / 11º
 • Sa
  4º/9º
 • Ça
  3º/9º
 • Pe
  4º/11º
 • Cu
  4º/7º
Minsk’te gezilecek yerler listenizde en başka kiliseler ve katedraller gelebilir. Çünkü şehirde birçok Katolik ve Ortodoks kilise bulunuyor. Katedraller ise barok mimarinin en güzel örneklerine sahip. Şehrin bir diğer önemli özelliği ise 2. Dünya Savaşı sonrası tarihsel yapılarının neredeyse tamamının yıkılmış olması. Bu yüzden şehirde hem modern hem de tarihi binalara sıkça rastlayabilirsiniz.

Trinity Suburb: Nehre komşu olan estetik evleri ve doğasıyla Minsk’in en güzel manzaralarına tanıklık edebileceğiniz bu bölgesi, Minsk denildiğinde ilk akla gelen detaylardan biri.

Holy Spirit Katedrali: 1633 senesinde inşa edilen bina, 1642’de tekrar elden geçerek değiştirilmiş. Barok mimariye ait detayları görebileceğiniz katedral, şehrin en önemli simgelerinden biri.

Bağımsızlık Meydanı: Şehrin en geniş alanlarından biri olan meydan, mimar I.G. Langbard tarafından tasarlanmış. Savaş öncesi binalar, Belarus Devlet Üniversitesi gibi yapılarla çevrili olan meydan, şehrin bir diğer önemli simgesi.

Saints Peter ve Paul Katedrali: 1611-1613 yılları arasında şehrin zengin isimlerinden biri olan St. John tarafından yaptırılan Ortodoks kilisesi, oldukça zengin sanatsal detaylara sahip.

Belarus Ulusal Kütüphanesi: Dünyanın en büyük kütüphanelerinden biri olan yapının inşası 15 yıl sürmüş.

Blessed Virgin Mary Katedrali: Katolik kilisesi olan Virgin Mary, ahşap figürler ve fresklerle süslü.

Zafer Meydanı: Minsk’te gezilecek noktalar arasında bir diğeri de büyüleyici heykelleriyle sizi bekleyen bu meydan.

Belorussian Devlet Sirki: İlk gösterisini 1853 senesinde sahneleyen sirk, yaklaşık 800 kişiyi aynı anda ağırlayabiliyor.

Minsk-Arena: Oldukça modern bir görünüme sahip binada birçok faklı etkinlik düzenleniyor. 15000 koltuklu arenada 1080 kişilik bir de otopark alanı bulunuyor. İçinde ayrıca bir buz pateni pisti de bulunan arena, Avrupa’nın en büyük hokey pistlerinden biri olma özelliği taşıyor.