Minneapolis

09:29:44

GMT -05:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
10º
Hafif yağmur
5º / 16º
 • Pt
  -1º/6º
 • Sa
  -0º/6º
 • Ça
  -0º/7º
 • Pe
  2º/14º

Oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan şehirde, geniş yeşil alanlar, bolca alışveriş seçeneği, tarihsel yapılar ve bolca heykel sizi bekliyor. Her noktasını keşfederken keyif alacağınız şehre ayak basmadan önce çeşitli tarihi ve doğal güzellikler ile ilgili kısa bilgiler verdiğimiz önerilerimize göz atabilirsiniz.

Hazırsanız Minneapolis’te gezilecek yerler ile ilgili önerilerimiz sizi bekliyor.

Mill Ruins Parkı: Minneapolis’te gezilecek noktalar arasında yer alan park ve çevresi görülmeye değer.

Mill City Müzesi: Tarihi kalıntılardan oluşan müze alanı, sizi tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Tower Hill Parkı: Şehrin güney doğusunda yer alan park bölgesi, içerisinde yer alan su kulesinin adını almış.

Chain of Lakes (Göller Zinciri): Yaklaşık 10000 adet gölün yeraldığı şehir ve çevresinde yer alan göller bölgesinde birçok park ve aktivite alanı yer alıyor. Bu bölgenin en dikkat çekici gölleri arasında Harriet Gölü ve Calhoun Gölü yer alıyor. Bölgede yer alan bisiklet yolları ve koşu alanlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Walker Museum of Modern Art: Ülkenin en dikkat çekici modern sanat binalarından biri olan Walker Museum, sanat tutkunları için ideal bir durak olabilir.

The Guthrie Tiyatrosu: Dünyaca tanınmış tiyatro binalarından biri olan tiyatro, 2006 yılında Mississippi River yakınındaki yeni binasına taşındı. Ödüllü mimar Jean Nouvel tarafından tasarlanan binada sahnelerin yanı sıra restoran ve bekleme alanları da yer alıyor.