Malatya

17:50:03

GMT +03:00

Bugün
20º
Kapalı
16º / 23º
 • Pt
  17º/25º
 • Sa
  18º/27º
 • Ça
  15º/23º
 • Pe
  13º/21º

Kente Ulaşım

Malatya engebeli bir arazi üzerinde bulunduğu için yakın tarihe kadar ulaşım konusunda sıkıntılar yaşanıyordu. Fakat artık güvenli ve kolay ulaşım alternafitlerinden birini seçerek rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Dilerseniz İç Anadolu ve Akdeniz bölgesi üzerinden geçen demir yollarını tercih edebilir, dilerseniz de havayollarını kullanabilir veya başta büyük illerden olmak üzere Türkiye’nin her ilinden Malatya’ya sefer yapan turizm seyahat şirketlerinin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kent İçi Ulaşım

Malatya’da şehir için ulaşımınızda belediye otobüslerini, minibüsleri ve taksileri kullanabilirsiniz.

 

Kente Ulaşım

Kendi aracınızla

İstanbul’dan Malatya’ya doğru yola çıkacaklar, Ankara çevreyolundan sonra Kırıkkale, Kayseri-Yozgat ve Kayseri-Malatya yollarını takip etmeliler.

Ankara tarafından gelecekler ilk olarak Kırıkkale-Kırşehir yolunu takip etmeli, ardından Kayseri-Yozgat ve Kayseri-Malatya yollarını izlemeli.

İzmir’den gelecek olanlar ise İzmir çevreyolundan sonra sırasıyla, Afyon-Konya, Kayseri-Nevşehir, Kayseri-Yozgat ve Kayseri-Malatya yollarını takip ederek şehre ulaşabilirler. (İstanbul-Malatya: 1.100 km. Ankara-Malatya: 680 km. İzmir-Malatya: 1.210 km.)

Trenle

Ankara ile Malatya arasında her gün Mavi Tren ve Express seferleri gerçekleşiyor. Ayrıca Malatya-Elazığ-Van bağlantılı tren yolları da çevre yörelere olan ulaşımı kolaylaştırıyor.

Tren istasyonu kent merkezine yalnızca 3 dakikalık bir mesafede bulunuyor. İstasyondan merkeze gitmek için taksi, minibüs veya belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. İstasyon Tel: (0422) 212 40 40

Otobüsle

Birçok turizm seyahat şirketinin, Malatya’ya direkt seferleri bulunuyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden sık aralıklarla kalkan otobüslerle Malatya’ya yolculuk yapabilirsiniz. Otobüs terminali şehir merkezine 5 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Terminalden merkeze gitmek için taksi, minibüs veya belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Otogar Tel: (0422) 238 47 68

Uçakla

Malatya’ya havayollarını kullanarak, konforlu bir yolculuk yapmak da mümkün.

Özel havayolu şirketlerinin, Malatya Erhaç Askeri Havaalanı’na giden seferleri bulunuyor. Kent merkezine 30 km. uzaklıktaki havaalanından merkeze ulaşımınızı ise havayolu şirketlerinin servislerini kullanarak sağlayabilirsiniz.

Hava Limanı Tel : (0422) 322 34 34