Malaga

08:49:33

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
18º
Parçalı bulutlu
14º / 21º
 • Sa
  15º/24º
 • Ça
  15º/21º
 • Pe
  16º/22º
 • Cu
  16º/20º
Malaga’da gezilecek yerler denildiğinde farklı kültürler ve medeniyetlerin bir arada olduğu bir tarihsel bütünlük düşünebilirsiniz. Zengin bir mimarinin hakim olduğu sokaklarda bazen Bizans dönemine bazen de Müslüman kültürüne ait bir detay karşınıza çıkarak sizi şaşırtabilir. Bu şaşkınlığı önceden yaşamak isterseniz önerilerimize göz atabilirsiniz.

Malaga Katedrali: Malaga’da gezilecek noktalar arasında ilk sırada yer alan, katedral, ilk aşamada iki kuleli olarak tasarlansa da tek kuleli olarak yapılmış. 16 ve 17. yüzyıllar arasında yapımı devam etmiş olan yapı, Rönesans dönemi izleri taşıyor.

Picasso Müzesi: Malaga doğumlu Picasso Müzesi, şehrin önemli simgelerinden biri olarak mutlaka görülmeli. Sanatçının koleksiyonuna ait birçok önemli eseri burada görmek şansınız var.

Alcazaba Kalesi: Oldukça heybetli bir görüntüye sahip olan kale, 8. yüzyılda yapılmış. Araplara karşı korunma amaçlı yaptırılan kalede farklı medeniyetlere ait eserleri görebilirsiniz.

Cibral Faro Kalesi: 1. Yusuf tarafından 14. yüzyılda yaptırılmış olan kale, deniz fenerinden esinlenerek tasarlanmış.

Ameda Princibal Parkı: Renkli ve düzenli bir alan olan bu parkta gün boyunca huzur dolu vakit geçirerek dinlenebilirsiniz.

Arena: Ülkenin en büyük arenalarından biri olan yapı, 1874’te yapılmış. Burada hala boğa güreşleri düzenleniyor.

La Alhambra: Saray ya da kale olarak adlandırılan yapı, şehrin en yüksek noktasında yer alıyor. Malaga’yı tepeden seyretmek için ideal bir nokta olan saray, kırmızı renkteki duvarlarıyla dikkat çekiyor.