Madrid

16:37:56

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
11º
Açık
4º / 17º
 • Pt
  9º/19º
 • Sa
  10º/19º
 • Ça
  9º/19º
 • Pe
  12º/18º

Gece hayatı oldukça renkli olan bir kent Madrid. Flamenko gösterilerinden, kulaklarınızı sağır eden beatlerle tekno müzik çalan kulüplere kadar aradığınız hemen hemen her türlü eğlenceyi Madrid’te bulmanız mümkün.

Madrid’te eğlence, tipik İspanyol tarzı içinde, saat gece 01.00’den sonra başlıyor. Sokaklar gece yarısından sonra renkleniyor. Madridliler, akşam yemeklerini de oldukça geç saatlerde yiyorlar dolayısıyla. Kentte kulüpler gibi, birçok restoran da sabaha kadar açık. Eğer yolda tanıştığınız bir Madridli, gece saat 02.00 için bir restoranda rezervasyonu olduğunu söylerse, şaşırmayın!

Öğrencilerin gittiği mekânlar, genellikle Malsaña bölgesinde bulunuyor. Eğlencenin yoğunlaştığı diğer bölgeler ise Plaza Santa Ana ve La Latina. Eğer Flamenko dinlemek istiyorsanız ve Noches de Flamenco, yani Flamenko Geceleri döneminde Madrid’te bulunuyorsanız, bu fırsatı kaçırmamalısınız.

Büyük rock konserleri ise Palacio Vistalegre’de (Utebe, 1 metro Oporto) ve La Peineta stadyumunda düzenleniyor. Siz şehirdeyken, şehirdeki aktiviteler hakkında turizm danışma büroları, kaldığınız otelin resepsiyonu ya da el Pais gibi gazetelerin İngilizce yayınlanan eğlence eklerini takip etmeniz, Madrid ziyaretinizi daha eğlenceli hale getirebilir.