Madrid

08:15:00

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
14º
Hafif yağmur
10º / 18º
  • Sa
    10º/19º
  • Ça
    10º/19º
  • Pe
    10º/18º
  • Cu
    12º/13º

Santiago Bernabeu’da maç izle!

Santiago Bernabeu, dünyanın en büyük futbol mabetlerinden ve dünyanın en önemli kulüplerinden biri olan Real Madrid’in evi. Futbolla alâkanız olmasa bile, bu büyük kulübün sahasında maç seyretmek, oldukça değişik bir tecrübe olabilir.

 

Plaza Mayor ve çevresini keşfet!

Plaza Mayor, Madrid’i ziyaret edenler için oldukça renkli bir meydan. Tarihi öneme sahip olan meydan, bugün de sokak sanatçıları ve satıcıların stantlarıyla hareketleniyor. Meydan etrafında ise Palacio de Santa Cruz, Mercado de San Miguel ve Plaza de la Villa gibi yapılar görülmeye değer.

 

Prado’yu gez!

Prado, dünyanın en büyük resim koleksiyonlarından birine sahip. Müzede 3000’in üzerinde resim bulunuyor. Velazquez, Goya, El Greco, Tital, Raphael, Boticelli, Watteau, Rembrandt ve Dürer gibi sanatçıların eserleri müzede sergileniyor. Eğer resim sanatıyla ilgileniyorsanız, Prado Madrid’de görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

 

Madrid’e teleferikten bak!

Madrid gibi güzel bir kente yukarıdan bakmak, gerçekten oldukça hoş bir deneyim olabilir. Madrid’de Casa de Campo ve Parque del Oeste arasında, yaklaşık 2,5 km’lik bir teleferik hattı bulunuyor. Kentin birçok önemli yapısını, yükseklerden seyretmek mümkün.

 

Alışveriş yapın!

Bu tavsiyemiz, büyük bir oranla bayanlara!  Beyler bu tavsiyeden pek hoşlanmayabilir. Zira ana akım modada Zara, Mango gibi markalarıyla dünyada önemli bir yere sahip olan İspanya, kadınların aklını başından alıyor.

Sadece Zara ve Mango gibi markalarıyla değil, ürettiği ayakkabı ve aksesuarlarıyla da İspanya öne çıkan ülkelerden biri. Bugün Avrupa’daki en önemli ayakkabı üreticilerinden biri İspanya.